Zabezpečení Paypalu pomocí dvoufázového ověření

! Článek byl publikován 16. 3. 2016. Vzhledem k jeho stáří nemusí být text ani fotky již aktuální!


Tento článek je rozdělen na dvě části. První část je věnována dvoufázovému ověření. Druhá se zabývá kontrolním otázkám na Paypalu, pokud by došlo ke ztrátě telefonu.

Obě dvě fáze zabezpečení se sebou maximálně souvisí. Zabezpečení Paypalu byl věnován i tento článek. Pokud máte obavy o svůj Paypal účet a neradi byste přišli o své peníze, rozhodně nečekejte a svůj Pp si zabezpečte pomocí dvoufázového ověření.

Jedná se o zabezpečení SMS zprávou, která bude vždy odeslána na váš telefon při každém novém přihlášení. Tuto službu můžete znát z internetových bankovnictví, kde se nejvíce používá.

Dvoufázové ověřování nabízí nějaký ten rok i Google, nověji Facebook, Twitter, Dropbox a další služby.

Přečíst článek, jak si zabezpečit Facebook


Dvoufázové ověření pomocí kódu z textové zprávy

Dvoufázové ověření aktivujete z vašeho Paypalu. Po přihlášení klikněte v horní liště vpravo na ozubené kolečko. Poté klikněte na zabezpečení a rovnou na dvoustupňové ověřování. Prvé je potřeba zadat vaše telefonní číslo.

registrace vašeho čísla

vaše tel.číslo

Po odkliknutí tlačítka Register obdržíte na zadaný telefon šestimístný kód. Ten vložte do pole Enter 6 digit- code. Tím potvrdíte váš telefon a přihlášení do Pp je nyní aktivní.

Přečist, jak odvirovat Vaše Pc zadarmo a zabezpečit je antivirem

ověřovací kód paypal

úspěšné oveření čísla

Při každém přihlášení do Pp budete účet ověřovat šestimístným kódem. Na ověření máte 5 minut. Dvoufázové ověření můžete kdykoliv vypnout.

Pokud používáte Paypal více na vašem smartphonů, můžete použít ověřovací přes aplikaci Google authenticator či Microsoft authenticator. Z těmi ale já nemám žádné zkušenosti, proto tuto možnost nepopisují.


Nastavení kontrolních otázek na Paypalu

Protože se může stát, že váš mobil ztratíte a bez ověřovacího kódu se do Pp nedostanete, je určitě dobré nastavit si Paypal účtu dvě kontrolní otázky. Ty vám Pp nabídne pokud bude nějaký problém s přihlášením.

Pokud by ke ztrátě přece jenom došlo, nejlepším řešením jen navštívit operátora a ten vám (za určitý poplatek) vystaví duplikát vaší SIM karty. Tu vložíte do jiného telefonu a můžete se bez problémů znovu přihlásit.

Bezpečnostní otázka

Vyberte nastavení dvou otázek

změna dvou otázek

Paypal bude vyžadovat buď přidat číslo vaší karty nebo celé číslo vašeho bankovního účtu. Stačí zvolit jednu z možností.

číslo vaší karty

Zbývá zadat současné heslo Paypalu a na výběr máte z šestice otázek. Otázky a odpovědí si dobře uložte.

výběr z šesti otázek

Výběr otázek z Paypalu

Jaké bylo jméno tvého prvního mazlíčka?
Jaká je přezdívka tvého nejstaršího dítěte?
Jaké je prostřední jméno vašeho otce?
Jaký je název vašeho prvního spolubydlící?
Jaké je dívčí jméno vaší matky?
Kdo byl váš nejlepší přítel z dětství?

Váš Paypal účet je nyní chráněn na mnohem vyšší úrovni zabezpečení. Dvoufázové ověřování se určitě vyplatí mít aktivované, pokud pracujete s Paypalem dennodenně.

Komentáře nejsou povoleny.

zaslat balik