stažený soubor
paypal-dvoufázové ověřen

Zabezpečení Paypalu pomocí dvoufázového ověření

Tento článek je rozdělen na dvě části. První část je věnována dvoufázovému ověření. Druhá se zabývá kontrolním otázkám na Paypalu, pokud by došlo ke ztrátě telefonu. Obě dvě fáze zabezpečení se sebou maximálně souvisí. Zabezpečení na Paypalu byl věnován i tento článek.

Pokud máte obavy o svůj Paypal účet a neradi byste přišli o své peníze, rozhodně nečekejte a svůj Pp si zabezpečte pomocí dvoufázového ověření. Jedná se o zabezpečení SMS zprávou, která bude vždy odeslána na váš telefon při každém novém přihlášení. Tuto službu můžete znát z internetových bankovnictví, kde se nejvíce používá. Dvoufázové ověřování nabízí nějaký ten rok i Google, nověji Facebook, Twitter, Dropbox a další služby.

Přečíst článek, jak si zabezpečit Facebook

Paypal dvoufázové ověření

Paypal ověření vašeho mobilního telefonního čísla   ⇐ ⇐ ⇐ na tomto odkaze se přihlaste do vašeho Paypalu. Bohužel se mi nepodařilo zjistit, jak se v Paypalu na tuhle stránku dostat. Můžete být v klidu, je to platný Paypal link. Americké a Evropské účty Paypalu jsou od sebe krapánek odlišné. Novinky pro Evropu jsou většinou nabízeny později. Já jsem čerpal informace ze zahraničního zdroje. Také je rozdíl  mezi Personal a Business účtem Paypalu.

Po přihlášení uvidíte dvě nabídky Pp, kde vás bude zajímat Register your mobile phone. Druhá možnost je pomocí Paypal karty, která ale není u nás podporovaná.

registrace vašeho čísla

Zadejte číslo vašeho mobilního telefonu.

vaše tel.číslo

Po odkliknutí tlačítka Register obdržíte na zadaný telefon šestimístný kód. Ten vložte do pole Enter 6 digit- code. Tím potvrdíte váš telefon a přihlášení do Pp je nyní aktivní.

Přečist, jak odvirovat Vaše Pc zadarmo a zabezpečit je antivirem

ověřovací kód paypal

K navrácení do hlavního menu Pp přejděte Back to My Profile.

úspěšné oveření čísla

Při každém přihlášení do Pp budete účet ověřovat šestimístným kódem. Na ověření máte 5 minut. Pokud budete chtít časem dvoufázové ověření vypnout, i to Pp umožňuje.

Nastavení kontrolních otázek na Paypalu

Protože se může stát, že váš mobil ztratíte a bez ověřovacího kódu se do Pp nedostanete, je určitě dobré nastavit si Paypal účtu dvě kontrolní otázky. Ty vám Pp nabídne pokud bude nějaký problém s přihlášením.

Dalším řešením jen navštívit operátora a tam vám (za určitý poplatek) vystaví duplikát vaší SIM karty. Tu vložíte do jiného telefonu a můžete bez problémů dále komunikovat.

Přihlaste se do vašeho Pp účtu. Klikněte na ozubené kolečko profilu.

Dále v horním liště na security.

Security questions

Bezpečnostní otázka

Vyberte nastavení dvou otázek

změna dvou otázek

Paypal bude vyžadovat buď přidat číslo vaší karty nebo celé číslo vašeho bankovního účtu. Stačí zvolit jednu z možností.

číslo vaší karty

Zbývá zadat současné heslo Paypalu a na výběr máte z šestice otázek. Otázky a odpovědí si dobře uložte.

výběr z šesti otázek

Výběr otázek z Paypalu

Jaké bylo jméno tvého prvního mazlíčka?
Jaká je přezdívka tvého nejstaršího dítěte?
Jaké je prostřední jméno vašeho otce?
Jaký je název vašeho prvního spolubydlící?
Jaké je dívčí jméno vaší matky?
Kdo byl váš nejlepší přítel z dětství?

Váš Paypal účet je nyní chráněn na mnohem vyšší úrovni zabezpečení. Dvoufázové ověřování se určitě vyplatí mít aktivované, pokud pracujete s Paypalem dennodenně.

 

 

 

 

Sending
Ohodnotit článek 1-5 hvězdičkami 5 (3 votes)
podpora webu

6 Comments

  1. Josef Švach 8.1.2021
    • mistr aukci 8.1.2021
  2. CarnoG 24.1.2021
  3. Vláďa 6.2.2021

Napište komentář