Jak na bezpečné přihlášení do Facebooku

Je obecně známo, že většina uživatelů na Facebooku, si s bezpečností moc hlavu nelámou. Pokud se přihlašujete do veřejných Wi-fi sítí, je jenom otázka času, než bude váš účet odcizen. Dennodenně je odcizeno po celém světe desetitisíce účtů nejrůznějšími způsoby. Přitom stačí věnovat pár minut několika nastavením a váš účet na Fb bude mnohem bezpečnější.

Dvoufázové ověření na Fb

S dvoufázovým ověřením jste se určitě setkali. Krom hesla zadáváte ještě 6 číslic z SMS. Přihlaste se do vašeho Fb a v horní liště rozklikněte sekci nastavení a následně zabezpečení. Je to hned vedle ikonky zámečku ∇. Nebo můžete použít tuto adresu. Vyberte druhou možnost schvalování a zaškrtněte vyžadovat přihlašovací kód pro přístup účtu z neznámých prohlížečů.

přídání telefonního čísla

zabezpečení-FB

V dalším kroku vyberte jaký druh telefonu používáte. Přidejte vaše telefonní číslo a do půl minuty obdržíte 6 místní kód, kterým potvrdíte první proces. Nyní aktivujte funkci generátor kódů. Následně použijte váš smartphone a v aplikaci Fb najděte generátor kódu. Ten každých třicet vteřin vygeneruje nový kód, který vložíte do generátoru kódů ve vašem Pc. Při každém dalším přihlášení (pc, smartphone) na Facebooku obdržíte 6 místní kód.

generátor-kódů

Další bezpečnostní tipy

Krom dvoufázového ověření nabízí sekce zabezpečení další možnosti pro bezpečnost vašeho Fb účtu. Jako první jsou to výstrahy při přihlášení. Pokaždé, když se někdo k vašemu účtu přihlásí z nerozpoznaného zařízení nebo prohlížeče, dostanete upozornění buď na Fb nebo emailem.

Přečist, jak odvirovat Vaše Pc zadarmo a zabezpečit je antivirem

Postačí navolit jakým způsobem si přejete dostávat zprávy a uložit změny. V kartě soukromí věnujte čas nastavení soukromí a blokování neznámých uživatelů, událostí, aplikací. Vypněte trvalé přihlášení a pokaždé se z Fb odhlaste. Kontrolujte url adresu Fb a protokol https se zámkem.

protokol https

Instalace neznámých aplikací

Facebook nabízí svým uživatelům širokou škálu aplikací třetích stran, z nichž některé bohužel představují bezpečnostní hrozby. V minulosti bylo odcizeno mnoho Fb účtu jednoduchým způsobem. Aplikace si vyžádala přihlašovací email a heslo a rázem byl účet odcizen. Je si pěkné, že Facebook nabízí možnost generování hesel pro každou aplikaci, nicméně raději každou aplikaci před instalací prozkoumejte a neinstalujte každou prkotinu.

Používejte šifrované messengery (Signál, Telegram messenger, Threema)

Ti, kdo považují anonymitu za důležitou nebo nechtějí používat aplikaci (WhatsApp) od společnosti vlastnící Facebook, by měli použít alternativní messengery.

Signál (dříve TextSecure) je bezplatný open-souřce messenger pro Android a IOS, který byl vyvinut skupinou nezávislých vývojářů Open Whisper Systems. Kromě Šifrování textových zpráv a telefonních hovorů může být také použit k odesíláni a příjmu nešifrované SMS a MMS zprávy. Šifrování end-to–end využívá protokol Signál, který najdete i v aplikaci WhatsApp. Deskto-pový klient je k dispozici jako beta-ver-ze od dubna 2016.

Telegram messenger nabízený zdarma a bez reklam, je k dispozici pro všechny běžné platformy. Kromě normálních chatovacích funkcí ale nabízí i možnost využití takzvané tajné konverzace pro přenos soukromých zpráv s využitím end-to-end šifrováni. Telegram byl vyvinut zakladateli vk.com, což je ruský ekvivalent Fb. Nicméně podle jejich vyjádřeni není Telegram messenger nijak propojen s vk.com nebo Ruskem. Společnost sídli v Berlíně.

Threema využívá při přenosu všech zpráv end-to-end šifrováni. Kromě textových zpráv ale může být také použit pro odesílání obrázků, videa, hlasových zpráv nebo příloh v podobě souborů o velikosti až 20 MB, Servery i vedení společnosti Threema se nachází ve Švýcarsku. Aplikace je k dispozici pro Android, IOS a Windows Mobile a stojí mezi 2 eury (Windows) a 3 eury (IOS). Existuje i verze Threema Work, která je zaměřena na firmy.

Zálohování – aktualizace celého účtu

Facebook nabízí možnost zálohovat své osobní data. Ty Fb ukládá od prvního dne, kdy byl účet založen. Odklikněte šipku dolů vedle ikonky zámečku a hned v první kartě obecně najdete: Stáhněte si soubor se svými daty z Fb. Odklikněte stáhnout archív a veškerý obsah bude stažen a odeslán na váš email z Fb.

S aktualizovaným účtem na Facebooku výrazně zvýšíte vaše šance na obnovení účtu v případě, že by jste se někdy stali terčem jakéhokoliv útoku, nebo by mohlo dojít nějakým způsobem ke ztrátě účtu.

Komentáře nejsou povoleny.

zaslat balik