Bezpečnostní pravidla na internetu zamířeno na Paypal

Pokud používáte Paypal pravidelně, nebude na škodu zopakovat základní bezpečnostní pravidla, které neplatí jenom pro samotný PP, ale kdekoliv jinde na internetu. Několik bodu z tohoto článku úzce souvisí pro jakoukoliv jinou registraci, kde budete uvádět své jméno příjmení , datum narození, číslo karty a tak dále.

Šifrování odeslaných dat

Určitě jste si někdy pokládali otázku, jestli jsou vaše peníze dobře zabezpečené a jaká technologie zajišťuje bezpečnost PP. O bezpečný přenos dat z vašeho počítače se stará technologie SSL. Slovy se jedná o 128 bitovou šifrovací technologii Secure Sockets Layer.

Dále je na uživateli samotného PP, aby svůj účet chránil jako oko v hlavě. Bohužel tady je hlavní kámen úrazu mnoha lidí, protože bezpečnost prostě ignorují. Pokud se budete řídit těmito radami, budete mít klidné spaní a určitě i lepší den.

Přihlášení do Paypalu

Při přihlášení na Paypal je důležitá kontrola celé url adresy, ve které musí být protokol https a dále ikonka zamčeného zámku. V minulosti už bylo zaznamenáno několik podvodných url adres. Uživatel se přihlásil na falešný PP a rázem byli jeho přihlašovací údaje v rukou kyberzločinců. Těm už stačilo se přihlásit do pravého Paypalu pro výběr peněz. Není horšího než vybílený účet uživatele, kterého čeká po přihlášení doslova šok.

 

security paypal bezpečnostní pravidla

Podvodný email

Pokud máte PP účet nějakou dobu, tak víte, že odesílá emaily o novinkách a výhodných nákupech. Abyste měli jistotu, že se jedná o stoprocentní email od PP je třeba mrknout do hlavičky emailu. Ta má adresu paypal@mail.paypal.com. 

Tisíce podvodných emailů každodenně skončí ve schránkách uživatelů po celém světě. Důvod je jediný a prostý, získat přihlašovací údaje a následně vykrást celý PP. Většinou útočníci pošlou email, kde vyžadují zaslání přihlašovací údajů z důvodu kontroly, jestli je vaše heslo silné.

Sice se to může zdát jako šílenost, ale lidé dostanou pokyn a podle toho konají. Dále může obsah emailů vybízet k ověření účtu a dalších podvodných přesměrování. Nebo může být v emailu příloha, kterou PP nikdy neposílá. Jedna jednoduchá rada tedy zní, abyste se přes email nikdy nepřihlašovaly.

Opravdu je to velmi nebezpečné. Pokud bude výzva ze strany PP, všechny náležitosti najdete po přihlášení v samotném PP. Tento problém může vzniknout pokud špatně ověříte kartu. Dále můžete překročit prodejní limit na Ebay. Vždy vše zprávy najdete v Paypalu.

falešný email paypal

Vytvoření silného hesla

Pokud používáte PP denně, je třeba zvolit silné heslo. Určitě by to nemělo být stejné heslo, které používáte na deset dalších služeb, ale originální a jedinečné. Použijte velká i malá písmena a speciální znaky.


Příklady špatného hesla

Tyto hesla by neměli být použity na žádném webu.

 • Heslo
 • pavla
 • 123456
 • asdfjkl;
 • abc123
 • 111111

Příklady silného hesla

 • doeMQKP9w<3ɧ§
 • mtL9 & b4 * l; AXN
 • QPc81 @ NBV? RIIÝ
 • HsZ9 kLo0PQV * # &% tg
 • 97 ^D * icWL*QDÚ.,-+
 • $heDMpEvgIMslQAeKn

Chce to jen trochu fantazie a rázem máte velmi silné heslo. Pokud vás nic nenapadá použijte online generátory nebo programy na vytvoření silného hesla.

Zde je několik služeb Converter.cz Vicko.cz. Heslo si dobře uložte, protože ho nemusíte použít několik měsíců a PP neposílá heslo do emailu. Jednou za čas heslo změňte.

Určitě nikdy:

se nepřihlašujte na místech jako jsou školy, knihovny a různé další veřejné internety.

se nepřihlašujte do veřejných bezdrátových sítí.

účet nepropůjčujte nikomu dalšímu.

heslo neposílejte mailem ani žádnou sociální službou.

Těchto pár zásadních tipů určitě dodržujte. Chcete-li svůj účet ještě více obrnit, zde je článek na dvoufázové ověřování Paypalu.

zaslat balik