Jak si vybrat zboží na Ebay, správného prodejce i nejlevnější dopravu

V tomto návodu si představíme, jak jednoduše vybrat zboží na Ebay, správného prodejce s kladným hodnocením, a vybereme si dopravu do České republiky. I když je to návod speciálně pro Ebay, tak těchto pár rad využijete i na ostatních aukčních webech. Celý tutoriál je mířen na opravdové začátečníky, co teprve pokukují po aukcích Ebaye.

Hlavní podmínkou je samozřejmě ověřený Ebay, plus propojení s Paypalem. Určitě by bylo ještě lepší přidat návod na registraci Paypalu, Ebay i celkové propojení. Těchto návodů je po internetu několik, ale i tak se do budoucna pokusím tyto informace dodat. Už jenom z důvodu, že Paypal je teď v novém kabátku, o kterém byla zmínka zde.


Hledání produktů

Stačí samozřejmě vědět o jaké zboží máte zájem a Ebay okamžitě zobrazí seznam produktů, které se budou lišit cenou, prodejcem i dopravou. Samozřejmě každého bude zajímat prvotně cena. Stačí vedle vyhledávacího pole navolit Price + Shipping lowest first. Dále si můžete vybrat jestli chcete zboží koupit ihned nebo přihazovat v aukci. Přihazování dneska už moc nefrčí, protože podle statistik je 78 % zboží zakoupeno přímo pomocí kup teď.

výběr zboží na Ebay
Dále máte možnost, jak se bude zboží zobrazovat. Jestli jednotlivě nebo formou galerie aukcí. Úplně dole je možnost kolik aukcí chcete Ebayem zobrazovat. Rozsah je od 20 do 200 aukcí na jednu stránku.

zboží na ebay

Po levé straně najdete seznam kategorií, která se u každého zboží jinak rozděluje, protože každý produkt má jiné vlastnosti. Určitě je dobré zkusit zvolit možnost dopravy zdarma, tedy Free international shipping. Hned budete mít přehled, jestli prodejce nabízí dopravu zdarma. Nezapomeňte taky jestli se jedná o nové zboží nebo použité s popiskem Used.

ebay doprava zdarma

Uložení zboží

Určitě máte v hledáčku několik věcí, které by jste chtěli zakoupit. Ideálním pomocníkem je zboží přidat do svého sledování pomocí Add to watch list. Zboží si tak uložíte do seznamu a později můžete najít všechny oblíbené předměty ve vašem Ebay účtu. Vše si můžete  porovnat podle ceny, dopravy, kvality zboží, hodnocení prodejce. Otázkou je, co je pro vás rozhodující při nakupování. Na Ebay jsou prodejci z celého světa, proto je lepší si pořádně projít všechny nabídky prodejců.

jak nakoupit na ebay
                                                                                         

Výběr prodejce

Feedback, hodnocení prodejce, neboli zpětná vazba je kompletní přehled daného prodejce. Tohle je základ všech aukčních síní. Prvotně byste měli zkontrolovat daného prodejce podle hodnocení od nakupujících i s komentáři. Ihned budete mít představu o prodejci i daném zboží. Negativní komentáře nejsou dobrou prezentací žádného prodejce.

Feedback hodnocení prodejce
Na druhou stranu prodejce s 20000 komentáři a 15 negativy určitě není špatný. Většinou se balíček někde ztratil a kupec bezmyšlenkovitě udělil komentář. Odesílání balíků do celého světa nese sebou riziko ztráty zboží. Vše se dá vyřešit pokud obě dvě strany komunikují. Negativní komentáře si určitě pročtěte. Vše najdete v See all feedback

Další články o Ebay najdete zde

Kritéria feedbacku

Nelze opomenout i počet hvězdiček daných kriterií. Zda položka odpovídá popisu v dané aukci i podle daných fotek aukce. Druhá je komunikace. Za třetí je to doba doručení. A posledním faktorem je poštovné a balné. Tyto všechny kritéria se započítávají do celkového Feedbacku daného prodejce. Ještě uvedu prodejce s označením Top-radet sellers. Tito prodejci ručí za rychlé odeslání zboží podle daného popisu v aukci. Na položenou otázku musí odpovědět do 24 hodin. Po odeslání zboží informuji daného kupce.

Top-rated seller
                                                              

Cena dopravy a doba doručení 

Po otevření dané aukce si snadno ověříte možnost doručení do České republiky. Pokud ještě nemáte na Ebay účet, tak si budete zvolit příslušný stát. Kliknutím na Shipping and handling si v roletce najdete Czech Republic. S účtem je to snadnější protože si v popisku ihned najdete kam prodejce nabízí dopravu. Povětšinou je v popisku Ships to: Worldwide.

Nad dopravným najdete i cenu dopravy. Pozor, s největší pravděpodobností se bude jednat o dopravu za jeden kus. U každého dalšího zakoupeného zboží bude doprava navýšena. Proto doporučuji u aukce ještě překontrolovat pole Shipping and handling. Prodejce může nabízet i několik variant dopravy s různou cenou. Podle toho se bude odvíjet i rychlost doručení na danou adresu.

ebay výběr a způsob dopravy

doprava zdarma

zaslat balik