Nový Paypal v modrém designu i pro Česko

Ti, kteří používají Paypal už nějakou dobu, si určitě nemohli nevšimnout, že změna designu i samostatné ovládání bylo pozměněno. Co jsem se díval, tak v některých státech bylo nové rozhraní spuštěno před více jak rokem. Nevím proč PP nasazuje tuto změnu postupně, ale asi proto má nějaký důvod.

Samozřejmě s každou novou změnou přichází i vlna nespokojenosti ze strany uživatelů. Pokud si člověk na něco zvykne, tak se nerad učí novým věcem. Zvyk je zkrátka železná košile. Ne každá změna musí být zákonitě horší. Proto si zkusíme projít nový Paypal v několika bodech.

Jak na nový Paypal a jeho menu?

1•0

Samotné nastavení najdete pod ozubeným kolečkem. Máte možnost vybrat si ze tří položek, které najdete pod svým jménem. Konkrétně to jsou Account, Security, Notifications.

1•1

V položce účet – Account si můžete upravit adresu, telefon i emailovou adresu. Dále jazyk, čas a možnosti platby. Ještě pár slov o nastavení jazyka. Paypal stále nepodporuje češtinu a na výběr je pouze ze 4 jazyků. Pomoci můžou doplňky pro překladač Google a Mozilla z předminulého článku.

1•2

V položka zabezpečení – Security si můžete změnit heslo, kontrolní otázku, přidat nebo změnit zákaznický PIN, integrovat PP do webu, nastavit sdílení určitých informací o vašem PP účtu. Umožnit některým e-shopům trvalé přihlášení.

1•3

Poslední je kolonka oznámení – Notifications, kde si nastavíte příchozí zprávy z nákupu, o odeslání peněz,  žádost o platbu a další novinky na email.

paypal pod drobnohledem

2•0 Po rozkliknutí políčka Pay or send payments, můžete ihned poslat na libovolný PP peníze. Je dobře, že se možnost odeslání peněz nachází na hlavní straně PP. Stačí pár kliknutí a peníze jsou ihned odeslané.

jak poslat peníze z Paypalu

2•1 2•2

Po kliknutí na Pay for goods or services nebo Make a payment in a few  seconds, můžete poslat přátelskou platbu nebo platit za zboží. Stačí znát email, kam budete peníze odesílat a podle dané služby si PP strhne svoji provizi.

3•0  Horní lišta zobrazuje políčka Summary Activity, Send & Request, Payments, Wallet, Shop

3•1

V políčku Summary – shrnutí, zjistíte okamžitě kolik máte na daném PP finančních prostředků. Pod daným množstvím peněz najdete další funkci Bank accounts and cards , kde přidáte novou kartu i informace o své bance.

3•2

Recent activity  Jednoduše historie plateb za nastavitelné období. Vše se můžete vyexportovat podle daného období, atributů i souboru.

3•3

Send & Request nabídne Pay for goods or services nebo Make a payment in a few  seconds, kterou jsem popsal pod označením 2•1 2•2. Další možnost je Request Money, což je přijmout peníze. Poslední poli najdete Create and manage invoices pro vytváření a spravovaní faktur.

platba vytvoření faktury na paypal

3•4

Předposlední položka je Wallet  peněženka. Top Up nabízí způsob, jak dobít Paypal pomocí bankovního převodu.

Add funds to your account instantly. Nejrychlejší cesta, jak poslat peníze na Váš účet PayPal bez čekání. V minulosti tuto službu poskytovala Trustpay. Nyní je to Trustly a peníze je možnost odeslat přes těchto pět bank. Česka spořitelna, ČSOB, mBank, UniCredit, Raiffeisen Bank.

Withdraw funds není nic jiného než výběr peněz. Peníze se převedou do vaší banky v časovém rozmezí 1-3 dny. Samozřejmě musíte mít nastavenou banku, kartu a vše ověřené. Pokud nemáte jistotu, že máte vše dobře nastavené, tak raději vyzkoušejte menší částku. Banku i kartu přidáte pomocí Link a Card a Link a bank account.

Hlavní menu nového Paypalu

3•5

A konečně poslední políčko je Shop. Mělo by se jednat o prověřené e-shopy, s kterými PP spolupracuje. Vetšinou jejich nabídky rozesílá v emailech do schránek uživatelů PP.


Po projití nového menu PP, můžu s jistotou napsat, že je vše mnohem rychlejší. Člověk má vše lépe na očích a samotný PP mi připadá mnohem přehlednější, než tomu bylo v minulosti. Pokud se chcete vrátit k původnímu PP dole v patičce stránky najdete Old account view.

Komentáře nejsou povoleny.

zaslat balik