Česká pošta jak poslat balík do zahraničí podrobný návod

Komukoliv se v životě může vyskytnout problém s otázkou, jak poslat balík do zahraničí. Rozhodně se nemusí jednat o prodej z nějaké aukční síně. Prostě potřebujte poslat balík do zahraničí a hledáte vhodného přepravního dopravce, který vám doručí balík třeba do Ameriky, či kamkoliv jinam po světe.

Pokud chcete prodávat třeba na Ebay, měli byste si první projít přepravní společnosti a zjistit ceny. U první aukce pak budete přesně vědět, na kolik si nastavit dopravu, abyste nebyli ztrátoví při odesílání zboží do dané země. Střílet cenu odhadem určitě není dobrý postup u prvně vystavovaných aukcí.

Česká pošta balík do zahraničí

Poslat balík do zahraničí, to v dnešní době opravdu není problém. Na Českém trhu dnes existuje nespočet dopravných společností, které vám doručí balíky od drobnosti až po mnoha tunové balíky. Protože jich je fakt dost, určitě by bylo dobré začít tou nejznámější a nejrozšířenější. Česká pošta má tisíce poboček po celé republice. Proto je nejsnadnějším řešením pro každého v kterémkoliv místě České republiky.

Její největší výhoda je v ceně odeslaného balíčku hlavně u menších zásilek. Pokud budete posílat předměty od pár gramů do 1 kg, nejspíše nenajdete levnějšího dopravce na trhu přepravních společností. Pokud znáte levnějšího dopravce, tak mi ho prosím zdělte do komentáře. Samozřejmě vše záleží na zvolené dopravě, kterých Česká pošta nabízí hned několik. Rychlost doručení je okolo 14 dnů u základní služby psaní.

Ceník dopravy do zahraničí

Ještě než začnete využívat služby České pošty, první byste si měli spočítat zabalený balík, to platí hlavně u prodeje. Přesnou cenu dopravného u zabaleného balíku můžete zjistit přes kalkulátor zásilek na webu České pošty, známou taky jako kalkulačka poštovného. Vše je jednoduše nastavitelné proto není třeba nic z toho popisovat. Na poště musíte vyplnit podací lístek, který je úplně stejný jako ten, co se používá běžně při odesílání po České republice. Podle zvolené dodací služby musíte vyplnit dokumenty, které dostanete při posílání balíku. Všechny potvrzené platební lístky si uschovejte.

Česká pošta kalkulátor zásilek

česká pošta ceník služebpřepravní společnost poštaČeská pošta kalkulačka poštovného

Jestli váš zabalený balík přesahuje hodnotu 680 kč, určitě tento údaj zdělte na přepážce. Taky je dost rozdíl posílat zboží mezi státy E.U. a do zbytku světa. Pokud chcete jít na poštu připravení, je nejlepší možnost zavolat si na linku České pošty, kde se dozvíte patřičné informace k dotazům. Placené číslo je 840111244 nebo bezplatná telefonní linka 800 104 410.  

Další tipy pro odeslání balíku do zahraničí

Jak nachystat balík do zahraničí

Je třeba si uvědomit, že balík poletí tisíce kilometrů. I když jste úspěšně prodali zboží na kterékoli aukční síni, k úspěšnému dokončení aukce je potřeba doručit balík neponičený. Není nic horšího po úspěšném prodeji zboží , než když vám přijde zpráva, že kupující chce vrátit peníze, protože zboží je poničeno. Sami si pak můžete nadávat, že jste měli balík zabalit lépe. Na druhou stranu špatně zabalený balík vám na poště ani nemusí převzít.

Pokud si přepočítáte váhu přes kalkulátor zásilek, nesnažte se řešit gramy. Určitě berte v potaz, o jak drahou věc se jedná? Podle toho balík patřičně zabalte!!! Může se stát, že se balík při dopravě poničí. Pokud máte všechny dokumenty, které jste obdrželi při odeslání daného balíku, reklamujte balík u podacího místa České pošty.

Sledování zásilek – Track trace

Po úspěšném odeslání balíku můžete sledovat poslaný předmět přes tento odkaz. Stačí zadat podací číslo a odentrovat. Je určitě dobré poslat přesnou Url adresu i kupci. Časem budete přesně vědět jaký druh dopravy zvolit pro danou věc. Taky budete mít přesně nastavenou dopravu u dané aukce. Kupující se hodně dívají na poštovné. Pokud je přemrštěné raději nakoupí jinde. Proto se nevyplatí zvedat cenu dopravného velmi vysoko.

Sledování zásilek do zahraničí

zaslat balik