Jak poslat peníze na Paypal a kde najít Transfer ID

Článek byl aktualizovaný 26. prosince 2021. V případné nějakých nejasnosti mi napište komentář či mě můžete kontaktovat přes tento kontakt. Pokud mi ale chcete ušetřit pár minut života, .-) doporučuji si vše pořádně pročíst i s komentáři.


Jeden ze způsobů, jak odeslat peníze na váš Paypal účet, je za pomoci převodu mezi dvěma českými bankami přes internetové bankovnictví. Vaše platba bude odeslána v rámci platby České republiky.

Je to poměrně starý způsob dobíjení této elektronické peněženky, který je ale oproti dobíjení přes Trustly, také velice bezpečný. Proto tento pomalejší způsob dobíjení využívá s oblibou spousta lidí do dnes.

Jak je to složité?

Mohu vás ubezpečit, že je to naprostá banální záležitost. Pokud běžně posíláte peníze přes internetové bankovnictví na jiný účet (nejspíše každý týden), nejde v tomto případě o nic jiného. Je ale potřeba dodržet pár náležitostí, které si ale upřesníme během článku.

Samotná platba je odeslána z vašeho internetového bankovnictví na český účet Unicredit banky, u které má Paypal v česku zřízen účet. Aby byla platba připsána přímo na váš Paypal, je potřeba znát jednak vaše Transfer Id (Id obchodníka) z vašeho Paypalu. I také správné bankovní číslo, kam budete peníze posílat.

Co je to transfer ID Paypalu, (či ID obchodníka), a kde ho najít?

Nejedná se o nic jiného, než o identifikační číslo vašeho Paypalu. V mém případě se jedná o třináctimístný kód číslic a písmen. Každý Paypal má tento identifikátor jiný, ale také délka může být různá. Nedávno mi psal jeden pán, kterého zaskočila patnáctimístná délka jeho ID z jeho Paypalu. Vzhledem k celosvětové oblibě Paypalu, bylo potřeba prodloužit Id o další znaky.

Díky vašemu jedinečnému Id bude platba nasměrována přímo na váš Paypal. Po přihlášení na Paypal, byste se měli nasměrování na hlavní stranu.  Potom v horní liště klikněte na ozubené kolo.

Adresa bude mít tento formát https://www.paypal.com/myaccount/settings/. Poté stačí scrollovat myší dolů, kde již najdete Transfer Id. Momentálně je pod názvem ID obchodníka. Pokud nemůžete Transfer Id najít, pravděpodobně nemáte na Paypalu přidaný bankovní účet či kartu.

Kde najdu bankovní číslo?

Kdysi bylo toto bankovní číslo 0000000081880926 2700 na Paypalu uvedeno. Nyní byste ho hledali marně. Jakmile byl Paypal minulý rok kompletně počeštěn, tak byla i odstraněna tato stránka.

Jediný důvod proč tomu tak je, že Paypal prostě vyžaduje, abyste měli přidanou kartu. Zkrátka chce mít o každém uživateli maximum informací, což je ale dnes u každé takové služby naprosto běžné.

Převod peněz na Paypal

Nyní se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu. Pokud máte vaše transfer Id (Id obchodníka), tak se přihlaste do vaší banky. Vyberte tuzemskou platu, kam zadejte číslo účtu je 0000000081880926. Můžete ho zadat i bez nul 81880926. Kód banky je 2700 u zmíněné Unicredit bank.

Transfer Id přidejte do zprávy pro příjemce, aby mohla být částka správně připsáná na Paypal účet. Co je velmi důležité dodržet, aby se jméno uživatele bankovního účtu shodovalo s vaším jménem z Paypalu.

Nyní máte vše potřebné k úspěšnému převodu . Teď už zbývá jenom převést požadovanou částku v internetovém bankovnictví do Unicredit banky. Chcete-li si vše pro začátek tento způsob vyzkoušet, pošlete si na Paypal prvé pár korun.

Po úspěšném převodu na váš Paypal, si již můžete poslat libovolnou částku. Převod obvykle trvá okolo 2-3 dnů. Jestli se vám ale nechce řešit dobíjení Paypalu za pomocí tranfer Id, můžete si na Paypal přidat kartu. Takto budete mít Paypal kdykoliv připravený k placení a nemusíte čekat až budou peníze připsané.

Na závěr jsem ještě přidal dva příklady, jak správně zadat Transfer Id z Paypalu u Fio a Mbanky.

dobíjení Paypalu přes Fio Banku

Postup: Navolte u Mbank platba – přidat nový kontakt – Pojmenujte si Detaily příjemce (Unicredit Bank) – Tuzemský účet (váš účet) Číslo účtu v tomto znění 81880926/2700 – Zpráva pro příjemce zadáte vaše Transfer Id (Id obchodníka).

Tento kontakt máte uložený v adresáři kontaktů. Při každém dalším převodu na Paypal vyberte platba – přejít do adresáře, kde zvolíte Unicredit bank a navolíte jenom částku.

Jestli vám článek pomohl, nezapomeňte jej ohodnotit, popřípadě dále sdílet. Moc děkuji.

zaslat balik