Jak snadno hledat zboží na Aliexpress

Množství zboží na čínském Aliexpressu momentálně přesahuje hodnotu přes 40 milionu produktů, což je neuvěřitelné číslo. V samotném hledání a výběru zboží můžete strávit půl dne, aniž byste nalezli přesně hledaný produkt. Samozřejmě vše bude ovlivněno množstvím daného zboží k prodeji a zadanými slovy.

Proto je důležité psát do políčka pro vyhledávání přesný popis produktu, který vám dopomůže k lepšímu vyhledání zadaného zboží. Čím více klíčových slov do vyhledávače zadáte, tím přesněji dokáže Aliexpress vyhledat zboží.

Aliexpress překlad slov i nastavení češtiny

Ještě než si popíšeme, jak vyhledávat na Aliexpressu, určitě je dobré zopakovat velice důležité nastavení češtiny. Hodně uživatelů může od začátku nakupování odradit právě angličtina, na kterou je Aliexpress nastaven v základním nastavení. I na tento problém existuje trojí řešení.

Postačí v pravém rohu nahoře rozkliknout Language a navolit český jazyk. Nebo můžete použít aplikaci do prohlížeče Google Chrome. Poslední možnost využijete při překladu hledaného zboží. Aliexpress máte sice nastaven v češtině, ale zboží musíte hledat v anglickém jazyce. Na překlad slov využijte Google Translate. Časem se naučíte anglické názvy hledaných slov a nebudete se zdržovat překladem.

Jak vyhledat zboží 

Pro tento příklad použijeme dámské šaty, což je anglicky Women’s Dresses. Po vyhledání se nám zobrazilo 879793 produktů. Vyhledané množství tohoto produktů patří do všech kategorií, takže je potřeba rozkliknout levou část kategorií, kde hned u první kategorie najdeme dámské šaty 337424 produktů.

vyhledávaní na Aliexpressu

Protože je každá žena jiná, můžeme si navolit velikost šatů, barvu šatů, délka rukávu, délka šatů, vzor látky, jaký styl módy preferujete, jak jsou šité, materiál, dekorace, výstřih, a styl rukávů. Každý z těchto filtrů můžete vypnout i měnit podle libosti z vašeho výběru pro dané zboží. Po příkladném nastavení různých filtrů lze nyní vidět, že počet dámských šatů je nyní 18 kusech.

odfiltrované zboží

Určitě je dobré zmínit, že vyhledaný seznam nebude nikdy úplně přesný a může zobrazit odstraněné i nesouvisející zboží. Tohle není chyba Aliexpressu, ale prodejců, kteří k prodávanému zboží nastavili špatné vlastnosti produktů.

To ale není vše. Další možnost jak filtrovat zboží na Aliexpressu, je pomocí filtrů nad produkty. Hned prvé si zkontrolujte si okénko Ship to v levém rohu , kde musí být uvedeno Czech Republic. Pokud je pro vás prioritní cena zboží můžete si navolit minimální a maximální cenu, za kterou zboží chcete nakoupit. Hned vedle ceny najdete kolik procent uživatelů si koupilo tento produkt.

Pod tímto nastavení najdeme řádek s dopravou zdarma – Free Shipping,

Sale items – sleva na vybrané zboží

1 Piece Only – což je zboží prodávané po jednom kusu

Domestic Returns – možnost vrátit zboží.

Poslední je App only deal – nabídky pro daný den na vybrané zboží, které vám budou odeslány na telefon.

O patro níž se nachází poslední lišta s těmito funkcemi

Best Match – nejlepší shoda – zde rozhoduje několik faktorů od hodnocení prodejce, dopravy zdarma, slevy na zboží atd.

Orders – Aliexpress vybere prodejce s největším prodejem.

Newest – nejnovější produkty z dané kategorie zboží.

Seller rating – vyhledá nejlépe hodnoceného prodejce.

Price nastavení ceny od minima po nejdražší cenu zboží.

Vpravo v této liště se ještě nabízí výběr měny, kterou si můžete nastavit do 13 měn. Vedle měny se nachází poslední pole pro zobrazování produktů. Bud si můžete vybrat jednotlivé zobrazování zboží nebo seznam produktů jako galerie.

 

 

zaslat balik