Jak poslat balík přes Shipito do ČR

Dorazilo mi několik dotazů týkajících se Shipito služeb, konkrétně na kvalitu nabízených služeb, nakupování zboží v USA, doba doručení balíku do ČR atd. Proto se pokusím detailně popsat celý proces od zakoupení zboží, až po doručení kurýrem. Chcete-li objednávat u Shipita, nejprve se zaregistrujte pomocí tohoto článku. Nyní máte u Shipita vytvořenou adresu v USA. Od teď můžete nakupovat v jakémkoliv americkém obchodě.

Vyzkoušet Shipito

Nakupování v USA svépomoci

Pokud si budete nakupovat sami, raději si při každém nákupu překontrolujte adresu několikrát. Jednou jsem tak před lety přišel o jeden balík, protože byl doručen na špatnou adresu, kde ho někdo ukradl. Nejvhodnějším řešením je registrace na daném e-shopu, uložením zboží do wish listu a nakonec nakoupení zboží. Daný obchod v USA, by vám měl zaslat po zakoupení zboží sledovací číslo (Track and trace).

Toto číslo můžete vložit na stránkách Shipita do pole očekávané zásilky. Není to sice vyloženě nutné, ale budete mít přehled o jednotlivých balících (cenách a druhu zboží, vyplněné celní prohlášení). Sledování zásilky si určitě hlídejte. Přece jenom bude vaše zásilka doručována přes několik států. Vytvořit očekávanou zásilku je velice jednoduché.

sledovani-zasilky

Stačí přidat příchozí sledovací číslo zásilky. V bodu celní prohlášení zadat celkovou hodnotu v dolarech, popsat o jaké zboží se jedná, vybrat původ zboží z USA, navolit jestli zboží obsahuje Li-Ion baterie, a zda je zboží určené jako dárek nebo zboží pro osobní potřebu. Vezměte prosím na vědomí, že výběrem dárku se nevyhnete možným celním poplatkům. 

nove-ocekavana-zasilka

Nakonec potvrdíte, že vyvážené zboží splňuje všechny zákony a předpisy Spojených států. Mezi zakázané zboží patří zbraně, části zbraní, hledí, munice, hořlavé předměty, pornografický materiál, výbušný materiál korozivní látky, lidské ostatky, živé nebo mrtvé rostliny či zvířata. Po úspěšném doručení zásilky na vámi zvolenou adresu do skladu obdržíte informační email a ve vašem účtu najdete dvě fotografie balíku.

vyplneni-celniho-prohlaseni


Jestli nechcete nic riskovat, lze vše nechat na Shipitu, které za vás nakoupí formou asistovaného nákupu.


Z kumulování (sloučení) balíku do jednoho velkého

Máte-li všechny balíčky doručeny ve skladu Shipita, můžete si zvolit, jak chcete jednotlivé balíčky odeslat. Pravděpodobně se bude jednat o jeden velký balík. Ve vašem účtu si vyberete odeslat více zásilek společně.

pridat-novou-adresu

Následujících krocích zadáte vaši platnou adresu, vyberete přepravní metodu, navolíte způsob pojištění (zde určitě nešetřete). V dalším bodu se nachází dodatečné služby. V tomto čase určitě investujte dva dolary do expresního odeslání. Zbytečně byste čekali několik dnů, než by došlo k odeslání.

zvolit-prepravni-metodu

vybrat-pojisteni

dotatečné-služby

souhrn-objednavky

Zaplacení dopravy a všech poplatků Shipito služeb

Celkovou dlužnou částku najdete ve vašem účtě vpravo nahoře. Vyberte přidat vklad a navolte platební metodu. Mezi nejrychlejší metody patří Paypal a platba kartou. Pozor si dejte na to, aby se vaše jméno na kreditní kartě nebo na Paypal účtu, shodovalo se jménem na vašem Shipito účtu. Pokud bude příchozí platba od jiného jména, budete muset účet ověřit podepsaným formulářem 1583 z obou stran a odeslat dva průkazy totožnosti.

platebni-metoda

zasilka-je-pripravena-k-odeslani

Shipito také blokuje účty, kde bylo zjištěno zaplacení ukradenou platební kartou. Jestliže víte, že budete balíky posílat častěji, tak můžete využít možnost předplacení si poštovného a nemuset pokaždé platit za zásilky jednotlivě. Přihlašte se na svůj účet, kde najdete aktuální depozit a také odkaz na jeho navýšení.

Celní vyřízení

Podle vybraného dopravy bude balíček proclen zvoleným dopravcem. Jakmile dorazí zásilka na celnici, budete informování  celní správou na email. Je-li vše v zásilce v pořádku, bude brzy uvolněná z celního řízení. V opačném případě budete muset doložit další vyžádané doklady. Podle sledovacího čísla snadno zjistíte, zda už byla zásilka uvolněna z celního řízení.

Já jsem zvolil dopravce DPD, kde jsou balíky procleny společností GFS. Vyřízení je velice snadné. Brzy po odeslání balíku z USA obdržíte email s celním dluhem a sledovacím číslem. Klikněte na tlačítko Pay Now, zadáte celní poplatek uvedený v mailu, plus sledovací číslo zásilky. Potvrďte platbu pomocí place order. Vložíte informace z vaší platební karty a naposled odklikněte Pay Now.

zaslat balik