Nakupováni z USA přes Shipito

Pokud zvažujete nákup v USA a nemáte ve Spojených státech žádného příbuzného, budete muset využít služeb třetí strany, na přeposílání zboží do České republiky. Začnete-li hledat tyto poskytovatele na přeposílání, určitě narazíte na společnost Shipito, která byla založena Čechem Janem Vanharou v roce 2008. Za těchto osm let si Shipito vybudovalo solidní počet vracejících zákazníků z celého světa a mezi společnostmi na přeposílání balíků, se řadí mezi absolutní špičku na americkém trhu.

Registrace nového uživatele, nastavení adresy,

Chcete-li začít využívat tuto službu k nakupování a posílání balíků do České republiky, je potřeba se prvně zaregistrovat na stránkách Shipita. Jak už bylo naznačeno, Shipito neposílá balíky pouze do České republiky jak tomu bylo v začátcích, ale jejich služby mohou využívat zákazníci skoro z celého světa. Proto si v levém rohu navolte český jazyk pro snadnější pochopení celého účtu.

registrace na shipito

U Shipito můžete využít dvě různá členství, které si můžete měnit podle počtu doručených zásilek v USA. Doporučuji pro začátek zvolit individuální zásilky. Individuální zásilky slouží k odeslání pouze jedné zásilky do Č.R. Pokud víte dopředu , že budete nakupovat z vícero amerických e-shopů, zvolte virtuální schránku.

Určitě byste si měli položit otázku, jak často budete v USA nakupovat. Měsíční poplatky stojí 10 dolarů, pokud využiji sloučení všech balíků a následné odeslání do České republiky. Roční členství stojí 50 dolarů. Navolenou schránku můžete kdykoliv změnit ve vašem klientském účtu z individuálních zásilek na virtuální schránku (vícero balíčku).

registrace účtu

Příklad: Osobně vím, že kolem listopadu budu nakupovat více balíčku, které si nechám spojit do jednoho velkého balíku. Z individuální schránky přepnu na virtuální a nechám si přeposlat daný měsíc všechny zásilky do jednoho skladu v Nevadě. Zaplatím Shipitu poplatek 10 USD pouze případě, že vyberu schránku. Opětovně si můžu v mém účtu přepnout na individuální schránku.

Vyzkoušet Shipito

 

Pokud si budete zásilky v USA objednávat sami, tak nesmíte zapomenout vyplnit se správnou adresou i číslo boxu. Je to vaše identifikační číslo, podle kterého vás systém Shipita upozorní na nově příchozí zásilku do skladu. Všechny balíky budete mít ve skladu přiřazené k tomuto číslu. Při vyplňování fakturační a doručovací adresy zadejte číslo boxu za ulici, nebo pokud nabízí shop další řádek-kolonku pro adresu, vložte tento kód podle tohoto obrázku.

Po úspěšné registraci vás účet provede nastavením celého účtu Shipita. Co je potřeba určitě zmínit u Shipita, je možnost posílat si zboží do čtyř skladů. Po registraci vám systém automaticky navolí adresu ve státě Oregon. Tři jsou v USA a jedna adresa je v Rakousku. Pokud zvolíte adresu v Kalifornii, budete muset počítat s daní 10%, kterou má tento stát. U každé adresy je automaticky přidáno i vaše číslo boxu. Všechny adresy zobrazíte pomocí ukázat vše.

 

Osobně si nechávám posílat zásilky do města Minden ve státě Nevada. Nejlepší způsob, jak zjistit pro jakou adresu se rozhodnout, je přes poštovní kalkulátor. Ten najdete na jejich stránkách v pravém rohu nahoře nebo na tomto odkaze. Chce to ale vědět přibližnou hmotnost zboží a velikost balíků. V kalkulátoru tak rychle zjistíte, kolik budete platit přibližnou dopravu do Č.R. z třech možných Shipito adres.

Podle Shipita jsou jednotlivé sklady nejlépe využitelné takhle. Sklad v Nevadě je nejlepší pro dlouhodobé skladování a velké zásilky. Kalifornský sklad má nejnižší poplatky za dopravu s nejrychlejší možnou dopravou. Vhodné pro malé zásilky. Poslední sklad v Oregonu nabízí osvobození od daně, kde můžete ušetřit až 10% na zakoupení zboží.

mapa USA států

Asistovaný nákup

Pokud nemůžete při platbě využít vaši platební kartu nebo máte jakékoliv jiné problémy s objednáváním, můžete celou objednávku i platbu kompletně vyřídit od Shipita. Zaplatíte Shipitu deposit a to vám nakoupí, co budete potřebovat. Cena za asistovaný nákup je 8.50 (+ cena nákupu, daň z prodeje, bankovní poplatek, naše provize a poštovné).

Tato cena je platná pro nákup 10-ti rozdílných produktů. Například když budete plánovat nakoupit 15 různých věcí, budete platit 2x 8.50, tedy $17. Pokud si přejete zakoupit 100 stejných produktů, zaplatíte stále jen 8.50. Asistovaný nákup můžete využít i na Ebayv aukcích s pevnými cenami. Zde najdete více informací o asistovaném nákupu.

Virtuální předplacená debetní karta

Shipito nyní začalo nabízet virtuální předplacenou debitní kartu. Ta má tu výhodu, že můžete jednoduše nakupovat na jakékoliv americké stránce bez problémů. Občas se stane při placení za zboží, že karta je odmítnuta a transakce se nedokončí. S virtuální kartou US Unlocked můžete nakupovat za pomocí vlastní americké fakturační adresy a poté si nechat zásilku doručit do jednoho z Shipito skladů. Kartu můžete získat na žádost a během 2-4 dnů ji můžete začít používat. Nezapomínejte na poplatky za vedení této předplacené karty.

předplacená debetní karta

Jestli vám není něco jasné ohledně Shipito služeb, můžete využít  českou podporu zdenebo napište komentář.

zaslat balik