Online překladač Google Chrome a Mozilla Firefox instalace doplňku

Pro všechny, co si netykají s počítačem, bude tento tutoriál velkým přínosem. Začneme s doplňkem na překlad textů, kterých existuje pro každý browser (prohlížeč) nepřeberné množství. Ať už používáte pc nebo tablet, vždy na těchto zařízeních najdete spousty aplikací pro prohlížeče nebo operační systémy. Pokud nevládnete angličtinou stejně jako já, bude pro vás tohle rozšíření určitě přínosné. Samotná instalace do prohlížeče je otázkou několika kliknutí.

ČLÁNEK BYL AKTUALIZOVÁN 7 ČERVNA 2018.

Jak nainstalovat  plugin, doplněk do Firefox

Vše je otázka max. půl minutky. Obě dvě instalace jsou určené spíše pro Pc. Pro smartphone nebo tablet je instalace velice podobná. V pravém rohu klikněte na kolonku nabídky. Po otevření nabídky klikněte na kolonkudoplňky. Po otevření se otevře hlavní menu všech doplňků. Do pole vyhledávání napište translate nebo překladač.

Firefox okamžitě zobrazí seznam všech možných překladačů. Poté stačí kliknout na instalovat, a plugin se okamžitě nainstaluje. Zavřete prohlížeč. Při příštím otevřením je doplněk připraven k překladu daného textu. Ještě je možnost využít rychlejší cesty pomocí trojkliku ctrl+shift+a. Pokud nemáte pamatováka na zkratky, tak je cesta přes hlavní nabídku jistější možností.

firefox instalace doplňku

rozšíření pro mozillu firefoxdoplňek pro překlad byl přidán

 Jak nainstalovat Google překladač pro online překlad vět a textů

U prohlížeče Google Chrome je instalace podobná. Stačí v pravém rohu nahoře kliknout na tři malé tečky Přizpůsobit a ovládat Google Chrome. V panelu vybrat Další Nástroje a následně kliknout na rozšíření. Poté rozkliknout hlavní nabídku rozšíření, kde úplně dole otevřete internetový obchod Google Chrome. V prohlížeči se vám otevře tato adresa. 
Do vyhledávacího pole napište translate nebo překladač. V rozšíření vyberte doplněk s dobrým hodnocením a klikněte přidat do Chromu. To je celé. Následně stačí zavřít prohlížeč. Pokud bylo rozšíření pro překlad cizího jazyka správně nainstalováno, zjistíte po novém otevřením prohlížeče, kde v pravém rohu měla být ikonka překladače. Jestliže vám doplněk nevyhovuje, můžete ho v rozšíření vypnout nebo nejlépe odebrat.
Jestli nechcete používat Google prohlížeč, vhodnou alternativou za Chrome je prohlížeč Comodo Dragon, SRWare Iron. Oba dva jsou postavené na jádru Chromu. Zde se můžete mrknout na velkou nabídku prohlížečů pro web. Pokud si nevíte s něčím rady, napište mi přes kontaktní  formulář nebo do komentáře. 
Google chrome přidaní doplňku 1
Rozšíření pro Google Chrome
internetový obchod Google play
přidat do chromu
zaslat balik