Vystavování aukci zadarmo a další novinky z Ebay

Pokud prodáváte na Ebay, určitě vám byl v posledních dnech doručen email. Ebay v této zprávě informuje všechny prodejce o chystaných změnách, které začnou platit od června 2017. Ty se týkají všech pohyblivých prvků v aukcích.

Co to pro mě znamená?

Pokud nemáte žádné placené aplikace od Ebay, scripty, nebo vytvořené šablony s těmito prvky, nemusíte nic řešit. V opačném případě je potřeba upravit všechny vaše aukce. Jednoduše byste měli odstranit všechny Java Scripty, iFrame formuláře, Flashové a další zásuvné moduly.

Ve zmíněném emailu můžete najít i všechny čísla aukcí, kde jsou tyto prvky umístěné. Od začátku června nebudou tyto prvky Ebayem zobrazeny. Budete tak platit (aplikace od Ebay) nebo mít v aukcích něco, co už nikdo neuvidí. Včasnou úpravou určitě získáte nemalou výhodu před konkurencí. Povolené jsou HTML a CSS styly.

Proč to všechno?

Ze statistik jasně vyplývá, že čím dál více návštěv na internetu přichází z mobilů a tabletů. Mobilní vyhledávání je na vzestupu a pravděpodobně tyto statistiky za pár let překonají klasické počítače. U tohoto vyhledávání je nejvíce klíčová rychlost a responzivita. Responzivní web se musí přizpůsobit danému zařízení, na kterém si web prohlížíte. Právě tyto faktory chce Ebay v červnu představit všem uživatelům.

mobilní vyhledávání


Vystavování aukcí zadarmo

Určitě bude každý souhlasit s tím, že poplatky za vystavování zboží i z prodané aukce, jsou na Ebay příliš vysoké. Po překročení 50 volných aukcí za měsíc si Ebay účtuje 0.36 USD. V současném kurzu je to skoro 10 korun za jednu aukci. Nijak zvlášť výhodné nejsou ani Ebay stores. Ty Ebay nabízi ve třech verzích a časem si je určitě také představíme.

Naštěstí se začíná blýskat na lepší časy. Ebay začal s těmito akcemi už minulý rok. Momentálně byla spuštěná nová akce (od 15 března), která bude platit do 30 června. Můžete tedy vystavovat aukce bez poplatků (Insertion-basic) i bez poplatků z prodeje (Final Value). Množství vystavených aukcí za jeden měsíc je omezeno na 10 000.

Další články o Ebay najdete zde

Jak můžu začít?

Doporučuji zkontrolovat email, kde byste měli najít pozvánku k této akci. Je to email, který má v hlavičce Exclusive eBay benefit for sellers. Datum odeslání by mělo být 23 března. Jestli nemůžete nic najít, tak dejte v emailu hledat tyto dvě slova – Exclusive eBay. Také vás může Ebay informovat po telefonu o této akci. Příchozí číslo je v tomto mezinárodním formátu +4921514470500. Na podpoře je slovensky mluvící pán. Alespoň mě už párkrát volal.

Pokud vám email nebyl doručen, nejspíše nesplňujete předpokládané požadavky. Opačném případě stačí potvrdit svoji účast a následně vybrat, kde chcete své aukce vystavit. Na výběr je anglický nebo německý Ebay. Své inzeráty můžete jednoduše vystavit pomocí bezplatného nástroje Ebaymag.

Na tomto odkaze zvolte List items a pro všechny zobrazené země vyberte možnost Turn on. Poté klikněte na možnost Start selling. Přihlaste se s vašimi přihlašovacími údaji, které používáte ve vašem účtu, přijměte podmínky a otevře se vám nástroj eBaymag. Teď už stačí jenom nahrát nové seznamy.

zaslat balik