Odvirujte si počítač zdarma online skenerem od Esetu

Každý určitě zná přísloví: Do hospody bez peněz nelez. Podobně by se tato věta dala použít při brouzdání na internetu, ve znění: Na internet bez intiviru nelez. Připojovat se na internet bez antiviru, je nejjednodušší cesta, jak si osídlit počítač všelijakou virovou „havětí“.

Jestli se váš počítač chová podezřele, pravděpodobně bude napadený nějakým virem. Dnešní viry toho umí opravdu hodně. Bez problémů dokáží sledovat váš pohyb na internetu, zároveň odesílat stisknuté znaky z klávesnice, zabránit spuštění některých programů, při hledání na internetu dokáží upravovat hledání pomocí Google.

Jak zjistit, zda je váš počítač zavirovaný?

Nejrychlejším řešením jsou online antivirové skenery. Tyto antiviry jsou výbornými nástroji na rychlou a také bezplatnou detekci virů a malwaru na vašem počítači. Mezi naprostou špičku patří společnost Eset, která byla založena už v roce 1992. Její produkty používají miliony lidí po celém světe.

Proč právě Eset Online Scanner?

Většina výrobců poskytující tyto online skenery viry pouze najde, ale nedokáže je odstranit. K tomu je potřeba zakoupit plnou verzi. Většinou je situace spíše taková, že vám výrobce začne nabízet ihned jeho antivir v placené verzi. Na sken ani nedojde. Raději se rovnou vyhněte výrobcům Panda, F-Secure, Bit Defender, Zoner, Kaspersky.

I když mají tito výrobci slušné antivirové programy, v online skenování nedokáží takřka vůbec nic. Nakonec přesvědčit se o tom můžete sami. Politika Esetu je v tomto směru naprosto opačná. Eset Online Scanner viry najde, odstraní, i odinstaluje staženou databázi. Můžete si nastavit možnosti skenování. Díky podporované češtině, jednoduchému ovládání, zvládne odstranit viry každý.

Eset online skener v akci

Přes tento odkaz přejděte na oficiální stránky Esetu. Odklikněte Run Eset Online Scanner. Otevře se nové okno, kde klikněte na esetsmartinstaller_enu.exe. Povolte stažení do počítače a otevřete stažený soubor resetsmartinstaller_enu, dejte spustit, zaškrtněte že souhlasíte s podmínkami a odklikněte start Yes, I accept the Therms of Use. Eset Online Scanner stáhne všechny komponenty k nastavení.

Eset Online Scanner

V dalším kroku si vyberete, co vše chcete proskenovat. Standardně jsou nastaveny volby Remove found threats (Odstraní nalezené viry) a enable anti-stealth technology, umožnit skenování pomocí technologie anti-stealth. Dále můžete povolit skenování archivů (scan archives) a skenování potenciálně nebezpečných aplikací (scan for potentially unsafe applications) Volbu Disable detection of potentialy unwanted applications nezaškrtávejte.

proces hledání virů

Po nastavení těchto hodnot, už stačí jenom odkliknout start. Eset si stáhne virovou databázi, což může trvat nějakou minutku, podle rychlosti vašeho připojení. Ve čtvrtém kroku započne samostatný sken vašeho pc. Podle navoleného skenu a počtu souborů ve vašem počítači, se bude odvíjet i celkový čas skenování.

Jakmile skenování skončí odstraňte nalezené viry, zaškrtněte Uninstal application on close a zmáčkněte tlačítko Finish. Eset vám po této akci nabídne 30 denní verzi. Určitě doporučuji vyzkoušet jejich produkty.

žádné viry v počítači

Po uplynutý této doby bude program dále funkční, ale nebude mít přístup k nové virové databázi, která se každý den aktualizuje. Klíč k programu si můžete zakoupit na Aukru nebo Ebay, kde jej koupíte nejlevněji.

Ceny těchto prodejců začínají už na 100 Kč za půl roční verzi. Roční verze vychází v průměru na 200 Kč za rok, což vyjde po zakoupení na 0.55 halířů za den. Za tuto výbornou cenu, si může dovolit tyto špičkové programy opravdu každý. Běžné ceny začínají na 650 Kč podle daného softwaru od Esetu.

zaslat balik