Nové ryze české Aukro

Pokud čtěte zprávy z Aukra, určitě vám neunikl email odeslaný koncem února tohoto roku, který byl odeslán od Václava Lišky, tedy zakladatele i současného ředitele Aukra. Mezi nejdůležitější informace z této zprávy bylo oddělit české Aukro od polské platformy Allegro.

Tento doručený email byl také malou rekapitulací vývoje za 14 let působení na českém trhu. V samotném závěru vybízel všechny registrované uživatele k odeslání návrhů na nová zlepšení Aukra. Ještě než bylo nové Aukro spuštěno, samotná práce  spolkla více než rok práce, na které se podílelo 150 odborníků a strávili tím přes 50 000 hodin.

K přesunu nových dat docházelo ve dnech 31. 7. – 2. 8, kdy bylo Aukro pozastaveno pro všechny uživatele. Tato velká akce nebyla pouze o přesunu dat, ale došlo k úplnému oddělení od polského Allegra. Právě podmínky a politika Allegra neumožňovaly cokoliv měnit na starém Aukru. Proto bylo potřeba vytvořit zcela novou platformu pro tento obchodní portál.

Co je tedy nového na Aukru

Ke spuštění stránek došlo 3 srpna, kdy bohužel ještě nebylo vše dotažené dokonce, a ne vše fungovalo správně. Na druhou stranu naprogramovat celý web bez jediné chybičky by ani nebylo možné. Pokud by se jednalo o pár změn, bylo by určitě vše bez problémů. Určitě je to jenom otázka času, než bude vše OK.

Co se týče vzhledu, tak se nové Aukro nějak neliší od starých stránek. Pár změn bylo provedeno na hlavní straně, ale podstatě si žádného velkého rozdílu nevšimnete. Ve skutečnosti to nebyl ani hlavní záměr v přípravách na novém webu. Čeho si určitě všimnete, tak to je rychlost stránek.

Ta je velice svižná a vše se načítá opravdu velmi rychle. Podle informací by měl backend webu postaven na Javě a frontend na frameworku Angular 2. Tato podstatě nová technologie umožňuje vytvořit velmi rychlé stránky, která si dnešní doba žádá.

K dalším pozitivum nového aukra patří opětovné udělování komentářů. Návrat této funkce zpět ocení nejeden uživatel. Ceník na novém Aukru zůstává stejný. Byla přidána možnost vystavovat Kup teď nabídky na 30 dní za příplatek 0,20 Kč za položku. Tato novinka nahradí Aukroshopy, které na Aukru končí. Využít ji navíc mohou všichni prodejci. Nový Manažer prodeje je téměř hotový a co nejdříve bude spuštěn.

Platby přes PayU jsou na novém Aukru opět funkční. Využívání platební brány je pro prodejce i kupující jako doposud zdarma. Musíte si je ale znovu aktivovat. U nově vystavených nabídek je aktivujte jedním kliknutím: v záložce Moje Aukro – Můj prodej – Platby přes PayU – Zůstatek a výběr prostředků klikněte na Aktivovat výběry. Naopak byla zrušena platba složenkou, protože o ní v dnešní době není zájem. Nově mohou prodejci zaplatit poplatek za Aukro službu kartou bez ohledu na výši poplatku.

První přihlášení do nového Aukra

Při prvním přihlášení je nutné ověřit, že se k účtu přihlašuje jeho právoplatný majitel. Na výběr máte ze dvou možností. První možnost je za pomocí telefonního čísla. Stačí odkliknout tuto možnost a poté vám bude doručen na telefon šestimístný kód. Následně tímto kódem ověříte účet u budete vyzváni k zadání nového hesla. Nastavit si můžete stejné heslo, které jste využívali, nebo jiné, záleží na Vás.

S tímto heslem se pak již přihlásíte a můžete nové Aukro plně využívat. Druhá možnost je za pomocí kontrolní otázky. Jedná se o odpověď na kontrolní otázku “Rodné příjmení matky”, kterou jste zadali při registraci účtu. Jestli jste v účtu nevyplnili odpověď na kontrolní otázku a nemůžete využít ani SMS kód – nastavte si odpověď na kontrolní otázku pod tímto odkazem.

Komentáře nejsou povoleny.

zaslat balik