Jak se zaregistrovat na Ebay a propojit účet s Paypalem

V rámci bezproblémového používání Ebay účtu (prodej nebo nákup), je potřeba se na Ebay zaregistrovat, a následně propojit účet s Paypalem. I když dnes existuje spousta služeb, kde se zaregistrujete pomocí Facebooku, tak Ebay zatím tuto možnost nenabízí.

Ze všeho nejdříve ale doporučuji registraci Paypal peněženky podle tohoto návodu, který vás zdárně provede krok za krokem několika fázemi.

Hlavní důvod proč si vůbec založit Paypal peněženku je ten, že většina prodejců přijímá platby pouze z Paypalu. Právě proto je tohle propojení Paypalu a Ebay naprostým základem, pro veškeré nákupy i další řízení Ebay účtu.

Existuje ještě jedna možnost, kdy si můžete vybrat zboží a nechat si nakoupit přes asistovaný nákup. Tyto služby u nás nabízí Shipito – Cz ebay nebo také Shiptoworld. Všechny tyto služby vám nakoupí na Ebay i v běžných e-shopech.

Kolik účtů můžete na Ebay mít?

EBay umožňuje nastavit tolik účtů kolik chcete. Jen jste povinni dodržovat smluvní podmínky a pravidla pro obchodování na eBay. Podstatě Ebay očekává, že budete efektivně spravovat každý z účtů, aby byla spokojena každá strana (kupující a prodejci).

Existuje mnoho důvodů, proč uživatelé mají více účtů na Ebay. Například uživatel/ka, chce zároveň nakupovat i prodávat, ale chce mít každý účet oddělený. Nebo budete prodávat rozdílné zboží, ale chcete mít každý obchod s jiným názvem (Ebay Id), s jiným vzhledem, dopravou i rozdílnými podmínkami prodeje.

Tímto způsobem můžete mít účty oddělené od vašich běžných nebo prodejních aktivit. Ze všeho nejdůležitější je mít u každého účtu jednu e-mailovou adresu, kterou nemáte na žádném jiném Ebay. Ujistěte se, že dodržujete tyto pokyny.

Pokud tak neučiníte, může dojít k omezení při nákupech a prodeji i k úplnému pozastavení účtu na Ebay. Na druhou stranu vám naprosto postačí jeden učet ( Personal account ), pro prodej i nákup na Ebay.

registrace

Založení účtu na Ebay

Přesuňte se tedy na adresu Ebay.com, kde v horním levém rohu zvolte register. Vyskočí vám nová stránka, kde je automaticky nastaven osobní účet ( Personal account ). Jak už bylo uvedeno, tak tento účet můžete použít k prodeji i nakupování. Zadejte dvakrát váš email, heslo. To by mělo mít v délce od 6 do 64 znaků, které můžete libovolně kombinovat se všemi znaky. Vyplňte pole first name a last name, tedy jméno a příjmení.

osobní účet na ebay

Rozklikněte si vlajku Spojených států a vyberte mezinárodní telefonní předvolbu pro Českou republiku. Stačí po kliknutí zmáčknout na klávesnici písmena C a Z, kdy se objeví v seznamu vlaječka naší země s předvolbou +420. Do tohoto pole přidejte vaše telefonní číslo a odklikněte modré pole register.

V dalším okně vás Ebay uvítá a bude chtít potvrdit vaše číslo. Po vložení čísla obdržíte čtyřmístný kód. Ten může být doručen po delší době. Na ověření máte 15 minut.

Nicméně tento krok můžete přeskočit a budete rovnou přesunuti na hlavní stranu Ebay, kde můžete vidět uživatelské jméno, které bylo vygenerované na základě vašeho jména a příjmení. Toto ID můžete také bez problémů později změnit ve vašem učtu. Více informací dále v článku.

Propojení Ebay a Paypalu, plus nastavení doručovací adresy

propojení s paypalem

 

Vzhledem k tomu, že nemáte ve vašem účtu nastavenou doručovací adresu, ani propojený Paypal účet, přejděte tedy z hlavní strany do nastavení. Do něj se dostanete dvojí cestou. Tou první cestou je najet myší na vaše jméno v levém rohu nahoře a odkliknout Account settings. Druhá možnost je kliknout v pravém rohu na My ebay a odkliknout: Summary Account.

Před propojením Paypalu a Ebay budete muset prvé zadat vaši adresu. Podstatě stačí kliknout na jedno z oken na fotce, kde vám vyskočí formulář na adresu. Po odkliknutí continue budete přesměrování na registraci Paypal účtu, který ale už máte zaregistrovaný.

nastavení adresy na Ebay

Proto odklikněte ve zpod stránek na Return my Ebay. Teď už stačí v učtu Ebay odkliknout Link My Paypal account. Vyskočí vám okno pro přihlášení do Paypalu, kde se přihlásíte a znovu odkliknete Return my Ebay. Nyní máte propojen Paypal a Ebay a můžete začít nakupovat.

Změna uživatelského jména na Ebay

Jak už bylo uvedeno, Ebay vám při registraci automaticky vytvořil název vašeho účtu. Jestli vám vyhovuje, tak není třeba nic měnit. V opačném případě změnu můžete provést přes již známou kartu Account. Zde odklikněte Personal Information a následně User ID, kde odklikněte Edit. Opětovně budete muset zadat své přihlašovací údaje na Ebay.

V další kroku si můžete změnit uživatelské jméno, tedy User Id. Toto jméno musí být samozřejmě volné. Ebay vám i tak vygeneruje podobná jména, která jsou volná. Uživatelské jméno můžete změnit pouze jednou za 30 dní. Určitá nevýhoda při změně uživatelského jména může nastat, pokud už máte ve vašem obchodě stále kupce.

Ti vás po změně nenajdou tak snadno. Můžete jim ale dát vědět přes Email nebo za pomocí Ebay účtu, že máte nové jméno vašeho obchodu. Jestli budete chtít do budoucna změnit nějaké informace ve vašem Ebay účtu, vše najdete v kartě Account. Pokud si nevíte s něčím rady, napište do komentářů nebo na mail: mistriaukci@gmail.com

zaslat balik