Jak rychle odstranit pozadí z obrázku za pár vteřin

Jistě se každému někdy stalo, že potřeboval odstranit pozadí z obrázků. Tuto banální operaci můžete udělat například v photoshopu. Ne ale každý si photoshopem tyká, a ne každý na to má nervy a čas .-)

Než člověk dohledá ten správný program a najde jak přesně odstranit pozadí, uteče jistě nějaká hodina času. Také může dojít k tomu, že si zbytečně koupíte program. Přitom to jde to udělat jednoduše, zadarmo, a online přes tuto stránku.

Sám jsem v minulosti používal placenou službu malabi.co. Ta ale již nefunguje, tak jsem samozřejmě hledal nějakou obstojnou alternativu. Odstranění pozadí z fotek přes Remove.bg mě však mile překvapilo. Pevně věřím, že s touto službou budete spokojeni stejně jako já.

Jak funguje Remove.bg

Největší přednosti služby remove.bg je, že není třeba žádná registrace a ani žádné otravné přihlašování. Stačí pouze nahrát fotku do 12 MB a do pár sekund máte obrázek bez daného pozadí, kterou si pak jenom stáhnete do počítače.

Kdybych měl ohodnotit v procentech, jak dokáže tato online služba úspěšně odstranit pozadí fotek, s klidným svědomím mohu napsat, že je to určitě 97%. Opravdu v minimálním množství případů bylo odstranění nedokonalé.

PŘEČÍST ČLÁNEK, JAK RYCHLE ZMENŠIT VELIKOST FOTEK

Remove.bg však umí i do odstraněného pozadí vložit i své vlastní pozadí nebo využit jejich již nabízená. Stačí kliknout na Edit – Preview a takto jednoduše měnit pozadí dle libosti. Stažená fotka je ve formátu png.

změna pozadí na obrázků

Remove.bg také umožňuje propojení s Adobe Photoshopem. Více informací zjistíte přímo zde. Nově od tohoto června lze používat i aplikaci pro Android, kterou si můžete zdarma nainstalovat přímo z Google Play.

Nevýhody Remove.bg

Jelikož je tato služba pro běžné uživatele zdarma, samozřejmě je proto v určitých možnostech omezena. Asi největší nevýhoda je, že musíte fotky nahrávat po jedné. Jestli máte třeba e-shop, kde pracujete s tisíci obrázky, tak pro vás bude již lepší placené členství.

Také je potřeba zmínit, že fotky ve formátu png webové stránky velice zpomalí. Je tedy nutné fotky znovu převést do formátu jpg nebo ještě lépe do formátu webp, což je formát přímo od Google. Ty mám já například na tomto webu, pokud si stáhnete nějakou fotku uvidíte koncovku webp.

I když google vyhodnocuje stránky podle mnoha seo faktorů, rychlost webu je zejména u uživatelů velice důležitá, což je zase přidaná hodnota pro Google. Tímto vás Google posune ve vyhledávání o něco výše.

U větších obrázků je potřeba také zaplatit si placené členství. Pro mé potřeby, kde většinou používám obrázky o velikosti 500 na 500 pixelů, je odstranění pozadí bez členství.

Určitě to jde ale obejít s menšením obrázků a poté je zase zvětšit na požadovanou velikost. Jestli znáte jinou podobnou službu, která dokáže odstraňovat pozadí z obrázků, určitě ji zmiňte do komentářů.

ceník remove bg

Proč vůbec odstranit pozadí z fotek na bílé

Bylo provedeno mnoho studií s cílem prokázat teorii, že bílé pozadí prodává lépe než jakákoliv jiná barva. Jedna taková studie provedená společností Microsoft postavila proti sobě dvě fotografie, aby zjistila, která z nich má lepší míru prokliku.

Obrázek s bílým pozadím zvýšil míru prokliku o neuvěřitelných 325%. Při pohledu na daný produkt okamžitě dojde k upoutání vaši pozornosti. Jako první tak vyniká produkt a za ním je čisté bílé pozadí.

Pokud jsou všechny vaše produkty s bílým pozadím, bude váš web nebo internetový obchod propůjčovat jednotný vzhled a konzistentní dojem. Existuje také spousta způsobů, jak vylepšit obrázek tak, aby vypadal co nejlépe. Do bílého pozadí můžete přidat další efekty.

Takto můžete upozornit na danou slevu, poslední kusy, výjimečnou nabídku, spojit fotky do jedné galerie i přidat malý popis. Možností je nepřeberné množství. Obrázky také vypadají lépe na mobilech.

Většina lidí dnes vyhledává a nakupuje produkty na svých smartphonech, mnohem více než na stolních počítačích. Čím lépe váš obchod upravíte pro mobilní zařízení, tím se násobí míra nákupu. Odstranění pozadí z produktu významně zmenší velikost výstupního souboru.

To znamená, že se váš obrázek nahraje daleko rychleji. Takto se načte rychleji při prohlížení a bude vypadat ve všech prohlížečích stejně. Pokud prodáváte na Amazonu, tak zde je vyžadováno právě bílé pozadí.

zaslat balik