Aukro ukončuje platby přes PayU

Pokud mě paměť neklame, tak Aukro zavedlo rychlé platby přes Payu v roce 2011. Tato platební brána vyvolala z počátku zavedení velkou vlnu kritiky. Časem ale ukázala všem pochybovačům její spolehlivost. Nicméně po deseti letech se vedení Aukra rozhodlo tento platební systém zcela ukončit.

Od 1. 2. 2021 tedy již nebude možné tento typ platby na Aukru využívat. O své dočasné prostředky na PayU účtu určitě nepřijdete. Pokud budete mít po 1. 2. 2021 nevyplacené prostředky na PayU účtě, budou Vám automaticky převedeny na Váš bankovní účet přiřazený k PayU.

V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte Aukro na tomto mailu: obchod@aukro.cz. Jako náhradu Aukro začne nabízet Aukro platbu, která má tyto výhody:


Vyšší bezpečnost nákupu pro nakupujícího a tím vyšší důvěryhodnost prodejce. Chrání prodejce před fiktivními objednávkami, kdy nemá kupující záměr si zboží vyzvednout.

Rychlé připsání peněz na bankovní účet prodejce. Tím odpadá převádění prostředků z obdržených plateb na bankovní účet, převedou se automaticky po doručení zboží.

Zjednodušení účetní administrace, plus snadné párování plateb. Žádná starost o platbu poplatků za prodej. Poplatky jsou zpracovány přímo v bezpečné Aukro platbě


Jak Bezpečná Aukro platba funguje?

Bezpečnou Aukro platbu si klasicky nastavíte ve výběru platebních metod při vystavování nabídky (kupující může zaplatit jak platební kartou, tak převodem – to vy ale nemusíte v nastavení platební metody vůbec řešit).

V každé nabídce s Bezpečnou Aukro platbou je třeba uvést informaci o době doručení, maximálně je to 10 dní. Po prodeji zboží kupující standardně vyplní Kartu dopravy a platby, kde vybere Bezpečnou Aukro platbu, a zaplatí.

Jakmile jsou peníze připsány na bankovní účet Aukra, informujeme Vás o tom e-mailem. Je důležité zákazníkovi odeslat zboží až na základě tohoto emailu o přijaté platbě, ne dříve.

Pokud podnikáte, můžete již v tento okamžik vystavit fakturu, protože Vaše peníze jsou na bankovním účtu Aukra. Následně pošle Aukro e-mail kupujícímu, kde ho vyzve k potvrzení přijetí zboží.

Jakmile přijetí potvrdí, obratem se převedou peníze na Váš bankovní účet. Nepotvrdí-li kupující přijetí zboží, Aukro zašle peníze na Váš bankovní účet automaticky ve lhůtě.

Lhůta začíná běžet od okamžiku zaplacení zboží Pokud kupujícímu zboží nedorazí nebo se objeví jiný problém, o kterém kupující informuje Aukro, dostanete e-mail od Aukra, kde dojde ke společnému vyřešení daného problému. Peníze zůstávají do okamžiku dořešení na bankovním účtu Aukra.


Čemu se u Bezpečné Aukro platby vyhnout?

Po obdržení e-mailu, že kupující zvolil k platbě za zboží Bezpečnou Aukro platbu, nežádejte kupujícího o zaslání platby na Váš bankovní účet – peníze by totiž posílal opětovně. Peníze obdržíte od Aukra až po potvrzení přijetí zboží kupujícím, nečekejte tedy s odesláním zboží na jejich připsání.

Odeslaná platba musí odpovídat celkové částce za zboží a dopravu při zakoupení zboží. Není možné se po zakoupení zboží s kupujícím domlouvat na úpravě ceny, jinak by nebylo možné transakci spárovat a částka by se vrátila zpět na účet kupujícího.

zaslat balik