Jak rychle zmenšit velikost fotek on-line

Snad úplně každý potřeboval při práci s fotkami zmenšit jejich velikost. Programů pro úpravu fotek je samozřejmě nepřeberné množství. Bohužel ne každý program který si nainstalujete, bude pracovat podle vašich představ. Všechny operace (hledání, instalace, práce s programem, odinstalace, zaberou nějakou chvilku času. Určitě je také dobré si položit otázku, jak často budu takový program často používat, aby se zbytečně nepřidal k dalším nepoužívaným programům na disku.

Pokud tedy víte dopředu, že čas od času budete například vystavovat nové aukce, přidávat nový článek na vaše webové stránky, nahrávat fotky na nějaké úložiště, bude vám bohatě stačit tyto čtyři on-line služby, které dokáži obrázek zmenšit na velikosti během pár sekund. Největší plusem těchto služeb je, že zmenší soubor s minimální ztrátou kvality, pokud tedy nenabízí tyto služby i nastavení komprese. Lze tedy tvrdit, že pouhým okem si rozdílu nevšimnete.


TinyPNG

Momentálně asi nejlepší on-line služba pro zachování kvality fotek. TinyPNG nabízí zpracování až 20 snímků na jednou, ve velikosti maximálně 5 megabajtů na jednu fotku. Tuto službu využijí všichni, kteří potřebují hromadně zmenšit velikost fotek v těchto dvou formátech (.png.jpg). Sice to není mnoho oproti jiným službám, kde jsou spousty formátu, ale na druhou stranu komprimuje TinyPNG velikost fotek nejkvalitněji ze všech služeb.

Samotná komprese zmenší jednu fotku až 75%, což je maximálně efektivní výstup. Mezi další přednosti patří rozšíření pro Magento a WordPress. Plugin pro Wp má momentálně přes 90 tisíc aktivních instalací. Pokud potřebujete zrychlit načítání stránek, je plugin TinyPNG nejlepší volbou.


compressor.io

Tento bezplatný nástroj dokáže zmenšit soubory s minimální ztrátou kvality. Pokud se nejedná obrázek, který bude použit přes celou obrazovku, pak není ztrátová komprese rozeznatelná. Nástroj nabízí i kompresi bezztrátovou. Pracuje s dvěma formáty a to kromě klasického JPEG i s PNG. Při ztrátové kompresi dosahuje zmenšení až o 70% a to už bývá znatelné i na rychlosti načítání stránky.

K dispozici je také elegantní preview okno pro zkontrolování ztráty na kvalitě, kde lze vidět původní a nový soubor. Zmenšený soubor můžete přímo stáhnout nebo jej uložit do Disku Google nebo na Dropbox. Ze jeden nedostatek lze považovat nahrání pouze jedné fotografie a občasnou nefunkčnost této služby, pravděpodobně z její velké obliby.


JPEG Optimizer

Jak už napovídá název, JPEG Optimizer lze použít pouze pro fotky ve formátu JPG. Stejně jako ostatní služby, je i JPEG Optimizer zadarmo. Samotné rozhraní je stejně jednoduché a přímočaré, jako v případě výše popsaných služeb.

Je zde rozdíl, že zde můžete nastavit procento komprese v hodnotách od 0 až 99. Kromě kompresi nabízí tato služba i změnu velikosti, co se týče šířky. Fotky stáhnete pomocí pravého tlačítka na myši – Uložit obrázek jako. Při spokojenosti s touto službou lze stáhnout i program na tomto odkaze.


Image Optimizer

Image Optimizer je poslední on-line služba k zmenšení fotek. Nabízí tyto úrovně komprese – vybrat z nejlepší kvality, vysoká kvalita, normální, malá velikosti souboru, velmi malá velikost souboru, minimální velikost souboru.

Můžete také oříznout obrázky, podle délky a šířky. Image Optimizer lze také stáhnout jako program do Pc. Nemohl jsem najít seznam formátu souborů, které podporuje. Zkoušel jsem použít PNG soubor a vše fungovalo. Kvalita obrázku byla také velmi dobrá.


Pro pokročilejší práci s fotkami doporučuji použít tyto on-line služby:

Picmonkey

Ipiccy

PiZap

Canva Photo Editor

zaslat balik