Paypal umožňuje nákup bitcoinu a dalších kryptoměn

Bublina ve které Bitcoin poletoval v minulých letech se začíná velice rychle zmenšovat. Jeden z faktů byl jistě ten, kdy Paypal kolem léta minulého roku oznámil, že začne umožnovat nákup bitcoinů přímo přes Paypal.

Ještě před pandemií však vedení Paypalu uvádělo, že o kryptoměny nemají žádný zájem, ostatně jako další velké společnosti. Například bývalý generální ředitel společnosti PayPal prohlásil, že bitcoin je ten největší podvod a podle něj „nemá vůbec žádnou hodnotu“.

Když byly tyto zprávy oznámeny v říjnu 2020, odborníci v oboru to zpětně považovali za průlomový krok pro digitální měny. Cena se tehdy pohybovala kolem hranice 12 000 dolarů, ale rychle začala růst, když investoři skočili zpět na palubu.

Co se týká nakupování kryptoměn přes Paypal, tak je zde pár háčků. Nakupovat kryptoměny mohou prozatím jenom lidé ve Spojených státech. Podle informací od Paypalu, by ke spuštění v dalších zemí mělo dojít do konce roku 2021. Bude ale také záležet jaké zákony má daná země na kryptoměny.

Další nelibost je ta, že po zakoupení nabízené kryptoměny nemůžete své coiny  přenést do své peněženky, ale jenom je držet na Paypalu, popřípadě je využít k placení v ochodech, což je podle všeho jejich primární záměr.

Je sice pěkné, že můžete zaplatit nabízenou kryptoměnou ve 26 milionech obchodů, které krypto přijímají, ale jestli to po směně z klasických peněz na danou kryptoměnu má vůbec smysl. Paypal se k poplatkům vyjádřil tak, že prozatím žádné nejsou. Tedy prozatím.

Co se týká nabízených coinů, tak můžete platit těmito čtyřmi: Bitcoin , Ethereum , Bitcoin Cash a Litecoin . Jak byste správně očekávali, všechny čtyři po zveřejnění informace z minulého týdne začali růst.

Je důležité zmínit, že Paypal ve svém oznámení použila slovo „zpočátku“ – co naznačuje, že bychom se v budoucnu mohli dočkat podpory více digitálních měn.

To by tedy dávalo určitě větší smysl, protože platit bitcoinem může jenom někdo, kdo si buď neuvědomuje jeho cenu nebo má tolik peněz, že je mu to úplně jedno.

Bude určitě zajímavé sledovat, kdy Paypal zavede tuto službu i v Evropě a jaký o ni vůbec bude zájem. Také uvidíme jestli Paypal změní současnou politiku a bude možné držené kryptoměny posílat na krypto peněženky uživatelů.

zaslat balik