Sticky Password, jak ušetřit čas při práci na internetu

Pokud si v hlavě shrnete vaši dennodenní činnost na internetu, pravděpodobně budou mezi top stránkami dominovat sociální sítě, jako je Facebook, Twitter, Instagram, nejvíce využívané hlavně mladší generací. Určitě také každý z vás navštěvuje několik diskuzních fór pro výměnu názorů, rad i k pobavení. V celkovém počtu to jsou desítky internetových stránek, kde se neobejdete bez přihlašovacích jmén a hesel.

Jestli používáte jedno heslo na všechny stránky, máte sice vše velice jednoduché, ale na druhou stranu pokud útočník získá toto jedno heslo, už pro něj nebude problém dostat se do všech služeb, kde máte pravděpodobně zřízen účet. Nikoho asi nepřekvapí, že na špičku nejpoužívanějších hesel patří: 12345, abcde, heslo, aaaaa, hesloheslo, 12345678, vaše jméno.

Další nevýhoda při zadávaní hesla a jména na dané stránce, je spousta ztraceného času, které za váš život strávíte ťukáním do klávesnice. Jestliže chcete začít používat silná hesla, přihlašovat se na webové stránky bez pracného vyťukávání, mít všechny data i hesla synchronizované ve všech zařízeních, automaticky mít vyplněné registrační formuláře, určitě si oblíbíte program Sticky Password, který si stáhnete zde.

Stáhněte si Sticky Password zdarma

Proč tento správce hesel?

Program Sticky Password jednoznačně patří k nejlepším správcům přihlašovacích údajů a hesel k internetovým službám i jakýchkoli dalších citlivých údajů, na jejichž uchování v soukromí vám maximálně záleží. Díky doplňkům pro internetové prohlížeče Firefox, Chromé, Opera vám Sticky Password pomůže s rychlým, ale také bezpečným přihlašováním na webu.

Zároveň si do databáze můžete uložit i kompletní uživatelské profily a následné si ulehčit vyplňování registračních formulářů v e-shopech i na dalších webových stránkách. Sticky Password je vysoce flexibilní software, umožňující různé způsoby zabezpečení šifrované databáze hesel i její export na USB flash disky.

sticky password hodnocení programu

Instalace a aktivace

Instalace programu probíhá zcela standardně, stačí jen potvrdit souhlas s licenčními podmínkami a dokončit průvodce instalací. Během prvního spuštěni programu je třeba vytvořit si uživatelský účet Sticky Account, prostřednictvím kterého budete spravovat zálohy svých hesel i jejich synchronizaci mezi různými zařízeními.

Budete potřebovat jen e-mail a k tomu si ještě zvolíte hlavní heslo, které však za žádných okolností nesmíte ztratit. Nedostali byste se pak ke své databázi hesel. V plné verzi programu můžete aktivovat synchronizaci hesel prostřednictvím cloudu a nakonec í povolit integrování doplňků Sticky Password s internetovými prohlížeči.

nastavení synchronizace

Hlavní heslo

Při prvním použití programu Sticky Password je třeba zvolit hlavní heslo k šifrované databázi obsahující všechna další hesla a údaje. Volba tohoto hesla je extrémně důležitá, jelikož jeho úkolem je chránit všechny ostatní údaje před zneužitím. Zvolte proto dostatečně silné heslo (nejméně osm znaků v kombinaci číslic, velkých a malých písmen a speciálních znaků) a velmi dobře si ho zapamatujte i raději někam uložte. Při jeho ztrátě byste totiž přišli současně i o přístup ke všem dalším údajům v databázi.

Sticky Password vás upozorní, jestli je zvolené heslo dostatečné silné. Ve výchozím nastavení se používá jen ochrana heslem, k dispozicí je však také autorizace pomocí klíče na USB flash disku nebo pomocí Bluetooth zařízeni. Při použití Bluetooth může být nositelem klice k databázi hesel váš mobilní telefon. Také využití USB flash disku jako klíče k databázi je velmi komfortní. Sticky Password se totiž automaticky odemkne, jakmile USB klíčenku připojíte k počítači.

Navíc ji můžete stále používat i pro ukládání dat. Pokud použijete autorizaci pomocí USB flash disku nebo telefonu připojeného přes Bluetooth, stále bude možné otevřít databázi hesel hlavním heslem. Tato možnost je obzvláště důležitá, pokud ztratíte USB klíčenku nebo telefon. Hlavní heslo si proto opravdu dobře zapamatujte. Změnit hlavní heslo a způsob přihlašování můžete kdykoli později v nabídce Menu – Nastaven – Zabezpečení.

Ukládání hesel

Program Sticky Password pracuje s hesly dvěma různými způsoby. Jednak sleduje přihlašovací jména, hesla a další údaje vkládané na internetových stránkách, jednak umožňuje ruční vkládání hesel a dalších údajů přímo do databáze. Práce s hesly v prostředí internetového prohlížeče je snadná a zcela automatická.

Stačí jen poprvé zadat přihlašovací údaje, a Sticky Password vám rovnou nabídne jejich uložení do databáze, včetně odkazu na příslušnou internetovou stránku. Další přihlášení již Sticky Password obstará automaticky. Program můžete ovládat také prostřednictvím nového tlačítka, které Sticky Password přidá do pravého horního rohu okna internetového prohlížeče, vedle standardních tlačítek pro minimalizaci, maximalizaci a uzavření okna.

ovládání z prohlížeče

Identity, záložky a poznámky

Hesla a další záznamy můžete do databáze Sticky Password vkládat i ručně. Užitečnou funkcí je možnost uložit si v databázi tzv. identitu, tedy údaje o uživateli, které je pak možné vkládat do internetových formulářů při registraci ke službám, při nakupování a dalších příležitostech. Identita obsahuje základní údaje, jako je jméno, adresa, datum narození či telefon, ale také další důležité informace, jako jsou čísla bankovních účtů a platebních karet.

Při vyplňování formulářů na webových stránkách si pak můžete vybírat i z více uložených profilů, podle typu registrace nebo účelu jejího využití. Do šifrované databáze programu Sticky Password si můžete dále uložit i seznam záložek nebo poznámky, tedy libovolné další informace, které by měly zůstat v tajnosti. Data lze přehledně třídit do skupin – ať už připravených v programu, nebo individuálně vytvořených.

Generátor hesel, Export i import hesel

Program Sticky Password nabízí ještě další užitečné nástroje pro práci s hesly. Důležitý je především vestavěný generátor hesel, který vám pomůže vytvořit dostatečně silné heslo podle nastavených parametrů. Volit můžete délku hesla a sady znaků, ze kterých bude složeno (písmena, číslice, speciální znaky).

Kompletní databázi hesel můžete mít díky Sticky Password stále při sobě. K dispozici je také funkce pro export celého obsahu databáze do textového souboru, XML, HTML, které však nejsou zašifrované. Daleko bezpečnější je zvolit možnost uložit databázi v zašifrovaném formátu (*spdb). Svoje hesla tak můžete naimportovat na další počítače s tímto programem.

Přidat další zařízení

Pro plnohodnotné použití programu Sticky Password je velmi důležitý uživatelský účet Sticky Account, vytvářený během instalace, prostřednictvím kterého můžete spravovat důvěryhodná zařízení, ve kterých používáte pro správu hesel a identit Sticky Password.

Přihlásit se můžete na webu my.stickypassword.com, kde lze nejen spravovat používaná zařízení, ale například i aktivovat dvoufázové ověření při prvním přihlášeni nového zařízení. Přihlašovací údaje vašeho účtu StickyAccount použijete při instalaci Sticky Password do všech dalších zařízení, včetně smartphonů a tabletu.

Koupit roční nebo doživotní licenci programu Sticky Password

zaslat balik