Program v češtině-pro hromadné stahování obrázků z internetu

Jestli jste doposud stahovaly fotky z internetu do vašeho počítače po jedné, tedy klasickým pravým klikem na myši, možná nastal nejvyšší čas to změnit. Jak určitě každý uzná, není tato činnost z časového hlediska příliš efektivní.

Pokud chcete stahovat větší množství obrázků či fotek z internetu na jednou, je lepší k tomu využít program pro hromadné stahování fotek z internetu.  Jeden z mnoha programů, který tuto činnost zvládají na jedničku, je Bulk Image Downloader pro PC.

Osobně využívám tento prográmek již pár let s velkou oblibou. Než se ale stal mým favoritem, vyzkoušel jsem samozřejmě spousty podobných programů, kdy mi u každého něco nesedělo. U Bulk Image Downloaderu to ale bylo na první dobrou.

Proč používat Bulk Image Downloader

Co se mi na něm osobně nejvíce líbí, je podpora českého jazyka. Díky tomu, že je program v češtině, zvládne jeho obsluhu úplně každý. Takto alespoň odpadá zjišťování, k čemu je ta nebo tahle funkce.

Na druhou stranu Bulk Image Downloader je velice jednoduchý program, takže i se standardně nastavenou angličtinou, by určitě pro většinu lidí nebyl s ovládáním problém. To je také další plus programu, že nemusíte nic zdlouhavě nastavovat. Jenom vložíte url adresu, odkud chcete fotky stáhnout, navolit si velikost fotek a dáte stahovat.

Stažené fotky najdete v dokumentech ve složce Bulk Image Downloader. Vše „šlape“ naprosto na jedničku. Bulk Image Downloader umí také fotky, či obrázky stahovat z jejich původních lokací, na něž zadaný server pouze odkazuje.

Pokud si chcete fotky přepsat podle vlastního názvu, můžete k tomu využít prefix. Pro urychlení práce s programem, lze do těchto prohlížečů ( Firefox, Chrome i Opera ) integrovat doplněk, kde jenom odklikáváte adresy do fronty pro další stahování. Bulk Image Downloader umí také vygenerovat HTML nebo BB kód pro vkládání do webových fór nebo například do vašich webových stránek.


Abych jenom nechválil. Jednu nevýhodu Bulk Image Downloader přeci jenom má. Ve verzi free je možné stahovat pouze jenom 100 fotek a mít pouze dvě úlohy ve frontě pro stahování. Věřím ale, že pro většinu uživatelů bude verze free dostačující.

Pokud ne, určitě není na škodu zakoupit plnou verzi přes Paypal, která vás vyjde na 24.95 dolarů. To je je podle momentálního kurzu asi 570 Kč, což je asi jedna koruna padesát na jeden den v roce. Jestli vám článek pomohl, nezapomeňte jej ohodnotit, popřípadě dále sdílet. Moc děkuji.

zaslat balik