Jak zrušit na Paypal trvalé platby

Využívat Paypal k placení v e-shopech za běžné spotřební zboží, má jistě nejednu výhodu. Například zaplatíte za zboží v obchodech, kde byla vaše karta zamítnuta. Nikdo se také nedozví žádné informace o vaší platební kartě.

Velkou výhodou Paypalu je, že nabízí ochranu kupujících, například při nedoručení zakoupeného, či poškozeného zboží nebo pokud neodpovídá danému popisu. Za pomocí sporu vám pomůže získat tyto peníze nazpět, včetně nákladu na poštovné.

Pokud používáte Paypal čistě jenom k nakupování, tak je Paypal zcela zdarma. Neplatíte taky žádné roční poplatky, žádné poplatky za zpracování plateb. Výčet všech kladů by jistě vydal na slušný článek. Ne vždy se ale vyplatí Paypalem platit vše.

Jestli máte jako já děravou hlavu, tak se vám určitě s největší pravděpodobností nejednou stane, že najdete ve vašem Paypalu nebo v mailu strženou částku. Samozřejmě první co vás napadne, že se vám do Paypalu někdo naboural a odcizil slušnou částku.

Při prozkoumání dané platby rychle zjistíte, že stržená částka je za službu, která byla přes Paypal v minulosti zaplacena. Například jste si přes Paypal zaplatil roční předplatné nějaké služby. Co ale nikdo netušil, že si ji daná služba strhne z PayPalu po roce znovu.

výpis účtu z banky

Pokud jste byl se službou spokojen, tak jste ji nejspíše chtěl využívat i v dalším roce. V opačném případě při vaši nespokojenosti vám byla stržena částka, u které nemáte jistotu, že vám bude vrácena. V každém případě je to velice nemilé zjištění.

Také se může stát, že vám byla stržena částka několikrát vyšší, než jaká byla zaplacena před rokem. To je možné pouze tehdy, když vám daná služba poslala nějakou výhodnou slevovou nabídku. Při další platbě se již strhává plná částka.

Určitě se teď ptáte, jak mohla daná služba strhnout danou částku bez vašeho vědomí z Paypalu a proč vám nebyla poslána alespoň faktura. Odpověď je velice jednoduchá. Tato platba, či další platby byly nastavené na Paypalu jako automatické, což je u těchto plateb i uvedeno.

automatická platba

Jak vypnout automatické platby

Pokud to umožňuje přímo daná služba, můžete platbu zrušit přímo přes onu službu. Například z obrázku výše, mám já osobně aktivováno Voyo, které je možné vypnout přímo bez Paypalu. Nejjistější způsob je to ale udělat přímo přes Paypal.

platby paypal

správa automatických plateb

Stačí se přihlásit do vašeho Paypalu a v horní liště klikněte na ozubené kolo. Otevře se vám další pod lišta, kde odklikněte platby a pak kliknete na zobrazit. Nyní máte přehled o aktivních službách, či dalších obchodech pro rychlé platby.

trvalé zrušení platby

cancel confirmation

Pro zrušení stačí kliknout na danou službu a následně odkliknout zrušit, kdy ještě jednou potvrdíte, že chcete u dané služby zrušit trvalé platby. Tuto službu již najdete mezi neaktivními.

Určitě si někdy udělejte chvilku a dopředu zrušte všechny služby, které jíž nebudete v budoucnu využívat. Jestli vám článek pomohl, nezapomeňte jej ohodnotit, popřípadě dále sdílet. Moc děkuji.

zaslat balik