Jak na Ebay využít pokročilé vyhledávání

Jedna z nejpravděpodobnější činností, kterou člověk po načtení hlavní stránky Ebay udělá, že napíše do vyhledávacího pole hledané zboží. Tento způsob hledání obvykle zvolí 99% uživatelů. Podle zadaných slov najde Ebay.com aukce z celého světa. Člověk by potřeboval někdy půl dne dovolené, aby si mohl vše v klidu projít. Naštěstí existuje způsob, jak vše urychlit.

Jeden z tipu, jak na ebay nakupovat jako „mistr“, je využití pokročilého vyhledávání. Toto nastavení se nachází na pravé straně vedle hlavního vyhledávacího pole. U tohoto způsobu hledání můžete navolit spoustu faktorů, která v klasickém vyhledávání nenajdete. Jakmile se naučíte s tímto pokročilejším nástrojem pracovat, dokážete přesněji vyhledat daný produkt, prodejce z dané země a další vychytávky.

Ebay pokročilé hledání

Pokročilé vyhledávání na Ebay

Nejvíce možností nastavení nabízí záložka Find Items – najít položky. Zboží lze vyhledat podle hledaných slov nebo čísla aukce. Jednoduše si lze navolit aukce s přihazováním i kup teď, nové zboží i použité. I když je pravda, že tuhle možnost lze navolit i při klasickém vyhledávání.

Jedna z největších výhod je, že můžete přesně zacílit na danou oblast prodeje a najít prodejce odkudkoliv ze světa. Další vychytávka je najít skončené zboží. Jestli zvažujete prodej na Ebay, velice snadno zjistíte za kolik se dané zboží prodalo. Tímto způsobem si můžete udělat malý prodejní průzkum.

Další zajímavé funkce lze nalézt v Show results, kde je možností hned několik. Můžete si navolit končící aukce podle časového intervalu, množství aukcí podle počtu příhozů, nejlepší prodej po více kusech atd.

Ebay advanced search

Po přepnutí na By seller můžete najít podle Id (identifikační číslo i název obchodu. ) přímo daného prodejce. Zjistit se dá, kdy byl obchod založen, prodané zboží za nastavený časový horizont i podobné obchody, které můžou parazitovat na jménu daného obchodu.

Další články o Ebay najdete zde

By seller nabízí ještě položku On eBay MotorsTady si přijdou na své všichni příznivci motorů. K prodeji naleznete vše od náhradních dílů pro dané vozidlo, automobily z celého světa rozdělené do kategorií podle roku výroby. Vše můžete zacílit podle geografické vzdálenosti od místa, kde žijete nebo hlavního města.

nabídka automobilů

Items in Stores Položky v obchodech – Umožňuje najít zboží na eBay podle názvu s možností zahrnout i vyloučit slova nebo zablokovat jejich pořadí, identifikační číslo, popis, ať už byl produkt prodán nebo ne, cenu zboží, typ prodeje (aukce nebo koupit teď),

Find Stores – najít obchody – Každý má nějakou oblíbenou značku. Pokud zadám třeba značku Puma, Ebay vyfiltruje obchody, které mají Puma v názvu. Postačí odkliknout Store name only. Při využití Stores with matching items se lehce dostanete k obchodům, které nabízí přesně hledané zboží. Zadáte jenom hledaný produkt.

Hledání slova Puma

Find a Member  najít každého uživatele na eBay, nikoli jen prodávající. Hledat lze podle emailové adresy nebo uživatelského jména ID

Find Contact Information – Najít kontaktní informace. Z nedávného nákupu nebo prodeje, lze získat podle čísla aukce kontakt na danou osobu.  

Časem si představíme další techniky, jak se dostat k pěknému zboží a nestrávit ne Ebay půlku života.

 

zaslat balik