Expirace platební karty na paypalu a její nové přidání

I když zde byl v minulosti podobný článek publikován, určitě nebude na škodu jej rozšířit o další informace ohledně platebních karet. Jelikož má každá platební karta vydána bankou omezenou platnost, tak nikoho nemine opětovné přidání karty do Paypalu. Na expirující kartu vás může upozornit vaše banka, Paypal nebo si toho prostě všimnete.

Tento expirační údaj, kdy bude vaše karta končit, najdete vždy na přední straně pod 16 místným číslem karty. Co se týče formátu data, tak je veden ve formátu MM/RR. Jako první je uveden měsíc: 01-12 a za lomítkem je pouze dvojčíslí roku. Platnost karty končí vždy poslední den v měsíci. Například pokud máte uvedeno datum 09/18, platnost vaší karty vyprší na konci září 2018. Před tímto datem vám poštou přijde karta nová. U každé banky to může být individuální.

Platnost platební karty

Čím dál tím více tuzemských bank začala nabízet platební karty s delší platností. Zatímco dříve se měnily staré karty za nové standardně po třech letech, nyní je to mnohdy až za čtyři nebo dokonce pět let. Tento faktor je ovlivněn od narůstajících bezkontaktních plateb, u kterých už není nutné vkládat kartu tak často do terminálů a nedochází v takové míře k jejímu opotřebování.

Pokud vás zajímá jaké banky nabízejí karty nabízejí tyto karty nad tři roky, tak je to ČSOB, Poštovní spořitelna, Sberbank, Moneta Money Bank, Fio a Mbanka. Pokud víte o dalších, prosím podělte se o ně v komentářích, což určitě pomůže dalším návštěvníkům na tomto webu

Nastavení PINu a aktivace karty

Pokud dostanete novou platební kartu, nemůžete ji ihned použít k nakupování, protože zatím nebyla aktivována. Z bezpečnostních důvodů je karta zasílána v neaktivním stavu. Před prvním použitím je nutné ji podepsat na zadní straně a následně ji aktivovat ve vašem internet bankingu. Tento postup se pro každou banku liší, proto se následující kroky nemusí přesně shodovat.

1. Přihlaste se do svého Internetbankingu.
2. V sekci „Platební karty” vyberte kartu, kterou chcete aktivovat a zvolte .Aktivace karty”.
3. Zadejte vlastní PIN, který chcete používat, a poslední 4 číslice aktivované karty.
4. Potvrďte nastavení dle zvoleného způsobu autorizace. Tím dojde k aktivaci platební karty.
5. Nastavte si telefonní číslo pro službu 3D Secure, aby šlo platit kartou na internetu. ( Nemá každá banka )
6. První transakci kartou uskutečněte v kterémkoliv bankomatu v ČR, aby došlo ke spárování PINu a platební karty.

V případě, že jste požadoval/a zaslání PINu korespondenční cestou, bude Vám obálka zaslána doporučenou zásilkou do vlastních rukou. V tomto případě provedete aktivaci karty první online transakcí platební kartou za použití PINu, který Vám byl zaslán, nebo jakoukoliv akcí v bankomatu.

Po úspěšné aktivaci platební karty si můžete PIN změnit v bankomatu, který tuto službu nabízí. V obou případech aktivace je nejlepší uskutečnit první transakci v jakémkoliv bankomatu v České republice, kde naprosto postačí mrknout na zůstatek na účtu, takže nemusíte vybírat hotovost.

Nastavení limitů platební karty

Nyní je vaše karta plně aktivní. Z bezpečnostních důvodů se doporučuje zkontrolovat nastavené limity. U nových karet se často stává, že je banka nastaví jinak, než jste je měli nastaveny u své původní staré karty. Mohou být tedy příliš vysoké nebo naopak příliš nízké. Jde například o limity pro výběr z bankomatu, pro platbu u obchodníků nebo pro platby na internetu.

Limit platební karty je bezpečnostní prvek, který snižuje riziko zneužití karty, proto se doporučuje nenastavovat limity pro transakce u obchodníků a výběry z bankomatů příliš vysoké. Limity pro internetové a MOTO platby doporučujeme standardně nastavit na 0 Kč a zvyšovat je pouze v případě, že budete provádět internetové platby. Výši limitů si můžete změnit zdarma a online v internet bankingu nebo na pobočce. Nastavení limitů věnujte zvýšenou pozornost, pokud nevyužíváte internetové platby, nenastavujete si tento limit příliš vysoký.

Nové přidání karty na Paypal

A teď už k tomu nejdůležitějšímu. V případě Paypalu, že bude vaše karta brzy expirovat, si toho můžete všimnout ihned po přihlášení vpravo nahoře. Červeně svítící (nové oznámení) ikonky zvonečku znázorňuje na brzy končící kartu nebo již kartu propadlou. Po přihlášení do Paypalu sjeďte do přibližně do středu stránek, kde uvidíte vlevo sekci Bankovní účty a karty.

paypal expirovaná karta 1

Stačí odkliknout Přidat bankovní účet nebo kartu. Nejprve ale odstraňte starou kartu. I když dnes banky posílají nově karty, u kterých je stejné 16-místné číslo vždy stejné, mají karty novou expirační dobu i jiné třímístné CSC. Stačí odkliknout odebrat kartu a Paypal ji smaže. Následně vyberte přidat novou kartu. Vyberete typ karty pravděpodobně to bude Visa nebo Mastercard.

Přidáte 16 místné číslo z přední strany karty. Dále platnost karty (expiraci) stejně jak je tomu na kartě. První jsou měsíce a poté rok. U měsíců nezapomeňte přidat v měsíci leden 01 až září 09 před číslovkou nulu. Nakonec přidáte CSC třímístné číslo ze zadní strany a přidáte platnou adresu. Pokud přidáváte další kartu a nedošlo u vás k žádné změně vaší adresy, stačí zvolit nabízenou adresu. Dejte uložit kartu.

Paypal vás nyní znovu přesměruje do sekce Přidat bankovní účet nebo kartu. Vaše karta by měla být označena zeleně jako nová. Na kartě můžete ještě změnit datum vypršení platnosti, CSC i adresu, ale jenom pokud si nejste jistí, zda bylo vše zadáno správně. Jinak nemá smysl údaje z karty měnit.

nově přidána karta na paypal

Rovnou je proto nejlepší kartu potvrdit. Stačí na ní kliknout a zvolit potvrdit kreditní kartu. Nezapomeňte si správně nastavit limity ve vašem internet bankingu i mrkněte jestli nejste v mínusu. Zde právě bývá největší zádrhel, protože většina uživatelů zapomene povolit internetové platby, kdy Paypal kartu odmítne. Pak vznikají úplně zbytečné problémy a dotazy.

Paypal vám zdělí, že z karty strhne drobnou částku v tomto znění: Za den nebo dva najdete ve výpisu transakcí na kartě čtyřmístný kód této platby. Přihlaste se ke službě PayPal, přejděte do peněženky a potvrďte kartu zadáním čtyřmístného kódu. Strženou částku vám vrátíme na kartu. Pokud nemáte online přístup k výpisu transakcí na kartě, počkejte, až vám přijde poštou, a poté v něm vyhledejte kód a postupujte podle výše uvedených pokynů.

Nyní si můžete všimnout, že se na vaší nově přidané kartě objevil žlutý proužek s textem připravena k potvrzení. I když Pp tvrdí, že může tato transakce trvat den nebo dva, určitě zkuste rovnou mrknout do internetového bankovnictví, kde pravděpodobně najdete strženou částku i s čtyřmístným kódem.

Znovu klikněte na přidanou kartu, kde vám Pp zdělí: Abyste kartu mohli začít používat ve službě PayPal, zadejte níže čtyřmístný kód, který jsme vám zaslali na vaši kreditní kartu. Na kreditní kartu jsme vám naúčtovali drobnou platbu. Platbě byl přiřazen čtyřmístný kód, který najdete ve výpisu transakcí na kartě.

čtyřmístný kód na paypal

Tento čtyřmístný kód je označen ve znění jako: příklad net transakce: PP*1234CODE, 9876543210, LUX. 50 CZK. Nyní stačí tento čtyřmístný kód vložit a potvrdit. Pokud je vše v pořádku Pp vás bude informovat, že vám vrátí do 24 hodin strženou padesátikorunu. Od teď můžete platit v obchodech, které umožňují platbu přes Paypal po celém světě. Vše také najdete ve vašem emailu, který máte na Paypal přidaný.

Co se starou platební kartou

Poslední rada se týká vaší staré platební karty. Tu nezapomeňte deaktivovat pokud je ještě aktivní a znehodnotit. Deaktivaci provedete ve většině případů rychle a jednoduše prostřednictvím vašeho internetového bankovnictví. Znehodnocení pak nejlépe přestřižením přes čip a magnetický proužek. Přičemž ideální je kartu rozstříhat na více kusů a následně vyhodit do plastu. Pokud se vám článek líbil, či nelíbil, nezapomeňte jej ohodnotit.

zaslat balik