Ebid.net alternativa za Ebay, Amazon, Etsy

Z minulého článku o historii Aukra se zase vrátíme do zahraničních vod aukčních portálů. O Ebay každý z vás za svůj život slyšel několikrát. Možná jej používáte k vlastním potřebám už několik let. Etsy je výborný prodejní portál pro všechny kreativně založené jedince. Máte-li šikovné ruce, bude Etsy nejlepším místem, jak využít váš talent dále.

Amazon a prodej na něm, se poslední dobou řeší víc než dost. Člověk už musí být ostříleným prodejcem a mít něco za sebou, aby na Amazonu uspěl. To je můj osobní názor na prodej na Amazonu. Existuje ale i mnoho jednodušších cest k prodeji a jednou z nich je Ebid.net O tomto aukčním portálu nenajdete na českém internetu žádné informace, přitom je tento portál pro nákup a prodej starý 17 let. Hned po Ebay je nejvyhledávanější aukčním webem. 

Pár základních informací o Ebid

Ebid byl založen v prosinci 1998 podnikatelem Markem Wilkinsnem a Garym Sewellem ve Velké Británii. Mark Wilkinson si opakoval variaci na mantru Field of Dreams (Hřiště snů). On a jeho partner Gary Sewell, připravovali svou strategii nezvyklým způsobem. Namísto typického přístupu zvyšování a utrácení obrovského množství kapitálu (příklad Ebay) k získaní nových členů, věřili že vybudují nejprve vysoce výkonný aukční web a tím přilákají a udrží nové zákazníky.

Mark Wilkinson uvedl, že koncept eBid.net byl správný a dnes by nic neměnil. Nejhorší zprávou toho času bylo zjištění vstupu Ebay na anglický trh. Po tomto nemilém zjištění pracovali oba dva podnikatelé v pozadí, aby bylo vše dotažené do konce. Hlavním cílem bylo dodávat kvalitní služby za nízkou cenu. I bez velkého marketingu se nový portál stal velmi rychle v Anglii populární.

Podle statistik je na Ebid přes 2 miliony registrovaných uživatelů. Denně navštíví tento portál přibližně 100 tisíc návštěvníků. Počet produktů se pohybuje okolo 4 milionů, rozdělených do 14000 produktových kategoriích. Prodejní poplatky jsou v rozmezí od 0% do 3%.

EBid je plně přístupný v mobilních prohlížečích a také nabízí mobilní aplikace pro Apple a Android. Současně Ebid nabízí třiadvacet jazykových mutací. Nový uživatelé se mohou registrovat z více jak 100 zemí, včetně České republiky. Dalším plusem je import zboží z Ebay, Amazonu, Etsy a další. Nelze opomenout i přidání zboží do Google Shopping.

vybrat ebid podle země

Druhy účtů a prodejní poplatky

Při registraci vám Ebid nabídne dvě uživatelské úrovně. Tím prvním je účet čistě pro nákup zboží. Pro prodej zboží tento účet nelze použít. V tomto účtu nejsou žádné poplatky. Zkrátka si jenom nakupujete zboží, ale nemůžete prodávat. Účet prodejce se rozděluje na dva způsoby využívání. Jako prodávající můžete vystavovat nové aukce zdarma. Zaplatíte maximálně tři procenta celkové hodnoty zboží z prodeje. Bohužel je tento účet dosti okleštěn o většinu prodejních funkcí nabízených v účtu prodejce plus. Účet PLUS nabízí všechny prodejní nástroje. Členství si lze zvolit sedmidenní, měsíční, 90-ti denní, roční nebo celoživotní.

Import zboží

Bez importu zboží by to v dnešní době nešlo. Ebid používá k importu nástroj Ninja Lister. Zboží si můžete přesunout z Ebay, Delcampe (portál se zaměřením na známky, mince, knihy, časopisy, telefonní karty a další kategorie). Dále to je Abebooks, Etsy a poslední dobou hodně rozebíraný Amazon. Na každém prodejním kanále je jiný postup, jak zboží vyexportovat do souboru a následně přes Ninja Lister nahrát na Ebid.

Google Shopping

EBid je oficiálním partnerem společnosti Google. Můžete nahrát své zboží do služby Google Shopping během několika minut. Záznamy produktů musí ale splňovat podmínky Google. Více se o tom dozvíte na Google merchant centru.

Možnosti platby

Jako prodejce se určitě vyplatí nabízet několik způsobů platby. Toho si je Ebid velmi dobře vědom. Ebid nabízí možnost platit za zboží přes PPPay, což je jejich vlastní platební peněženka. Dále je to dobře známý Paypal a Skrill. Každá z těchto služeb si účtuje malý poplatek za transakci.

Pomoc a podpora

EBid má velice dobře rozepsané potřebné informace na svých internetových stránkách. Další způsob vzdělávání jsou video tutoriály, které vám pomohou naučit se prodávat a nakupovat snadněji. Další informace lze nalézt na diskuzním fóru. Pokud nenajdete odpověď na vaši otázku, lze využít zákaznickou podporu. Odpověď lze očekávat do tří hodin, což je vhledem k velikosti tohoto portálu výborný čas.

Shrnutí 

Pokud hledáte nové prodejní kanály v zahraničí, je Ebid správné místo k získání nových zákazníků z celého světa. Široké možnosti prodejních nástrojů a dostatečná návštěvnost, pasují Ebid za dokonalého nástupce za Ebay. Navíc částka, kterou ušetříte za rok na poplatcích (Ebay-Amazon), můžete vyžít mnohem lépe pro vlastní potřeby.

 

zaslat balik