Skrill původně Moneybookers časová osa za období 2001-2016

Internetová peněženka Skrill známá dříve jako Moneybookers, umožňuje platby a převody peněz prostřednictvím internetu, se zaměřením na posílání peněz v rámci celého světa. Snadno tak zaplatíte zboží on-line, zašlete peníze přátelům i rodině, vložíte i vyberete peníze v sázkových kancelářích, nebo můžete nakoupit bitcoiny. Velkým firmám pomáhá Skrill vytvářet globální zákaznickou základnu a podporovat růst.

Jak funguje skrill

Obdobně jako PayPal. Je třeba si vytvořit účet online u Skrillu a vložit na něj peníze. Ze svého Skrill účtu lze pak zaslat okamžitě peníze na jakýkoliv jiný účet Skrill, případně na emailovou adresu, jejíž majitel je pak vyzván k založení účtu na Skrillu. O proti Paypalu nabízí Skrill možnost nastavení do 13 jazyku, včetně češtiny. Další možnost je získání předplacené karty Skrill Prepaid MasterCard. Tu nabízí i Paypal, ale ne v České republice.

Žádost zabere jen pár minut a nepotřebujete žádné ověřovací doklady. Bude-li vaše žádost úspěšná, obdržíte kartu do několika týdnů. S touto kartou lze platit na internetu i v obchodech. Zkrátka všude tam , kde uvidíte symbol karty MasterCard. Výběr lze provést z bankomatů po celém světě. Kartu můžete mít v eurech, britských librách, amerických dolarech a polských zlotých.


Založení Moneybookers neboli Skrill.com

Registrace původní domény Moneybookers.com byla zaregistrována 17. června 2001. Dne 27. července 2001 se společnost s názvem Moneybookers Limited  zapsala ve Spojeném království, jako on-line platební brána. Oficiální ostrý provoz byl zahájen 1.dubna 2002. Za 1.5 roku získal Moneybookers téměř 2 miliony registrovaných uživatelů,  převážně z Anglie. 

V březnu 2007 byl Moneybookers odkoupen společností Investcorp Technology Partners za  105 milionů €. Následně 9. března 2009 byl nabídnut k prodeji jejími vlastníky odhadem za 365 milionů liber. V roce 2008 bylo na Moneybookers více než 6 milionů registrovaných účtů a peníze bylo možné posílat do 200 zemí. V roce 2009 začal vydávat předplacenou kartu Mastercard.

Rok 2010 byl velice úspěšný a Moneybookers se stal nejrychleji rostoucí společností ve Spojeném království. V tomto roce byl oznámen rebranding společnosti, na dnes již známý Skrill. Přejmenování bylo dokončeno v roce 2013.

V roce 2011 bylo oznámeno 120000 obchodních účtů. Zároveň byla na stránkách, jako jsou: Facebook, Ebay, Skype, a další společnosti, nasazena platební brána, pro rozšíření možnosti plateb na těchto webech.

Rok 2013 Skrill odkoupila soukromá investiční firma CVC Capital Partners za 600 milionů €. Skrill odkoupil Paysafecard, předního evropského poskytovatele on-line předplacených karet, aby tak minimalizoval konkurenci a získal nové zákazníky.

V roce 2014 získal další platební systém Ukash, který později přesměroval na zmíněný Paysafecard. Toho roku byl Skrill schválen hráčskou regulační divizí New Jersey (NJDGE), jako jedinou schválenou digitální peněženkou internetového hazardu pro New Jersey.

V březnu 2015 Optimal payments, mateřská společnost Neteller, konkurence společnosti Skrill, oznámila svůj oficiální návrh na akvizici skupiny Skrill za 1,1 miliardy EUR.

Transakce měla být dokončena ve třetím čtvrtletí roku 2015 v souladu s oběma stranami. V dubnu 2015, skupina Skrill oznámila, že dokončila akvizici společnosti Ukash, svého konkurenta sídlícího ve Velké Británii .

2016 – Skrill nyní umožňuje platby do 200 zemí. Na výběr je z 40 měn.

zaslat balik