Nabídky cen pro zboží a vystavení faktury na Ebay

Při vystavování aukcí na Ebay si můžete nastavit, zdali chcete vystavit aukci za pevnou cenu nebo s přihazováním. Podle průzkumů volí 90% prodejců nabídky za pevnou cenu. Ebay ale umožňuje ještě jednu funkci a tou je, že můžete přijímat různé cenové nabídky od případných kupců.

ebay aukce s nabídkami

Ty jednoduše nastavíte při vystavování nového produktu. Přesněji jej najdete v Selling details, kde nastavujete pevnou cenu / nebo přihazování, délku aukce, prodejní cenu, kde stačí zaškrtnout políčko: Let buyers make offers. Being flexible with your price may help your item sell faster.

nastavení nabídek

Po vystavění aukce vám tak budou moci uživatelé posílat cenové nabídky, jelikož se vám u takto nastavených aukcí zobrazí tlačítko Make offer, tedy vytvořit nabídku. Nechceteli dostávat nabídky, které jsou pro vás cenově nezajímavé, nabízí Ebay také možnost pro navolený minimální i maximální ceny, za které jste ochotni zboží prodat.

Stačí odškrtnout Automatically accept offers of at least, tedy automaticky přijímat nabídky v cenové výši. Také si můžete nastavit minimální částku pro nabídky, které budou automaticky zamítnuté za pomoci Automatically decline offers lower than-automaticky odmítnout nabídky nižší než.

Pokud si ale nenastavíte minimální a maximální cenu položky, budou vám tak chodit všechny nabídky od kupců. Tyto nabídky najdete ve zprávách na Ebay nebo v emailu.

Po rozkliknutí zprávy máte na výběr ze tří možností. Jako první je Accept offer-přijnutí nabídky, druhá je Make a counteroffer pro vytvoření protinávrhu za jakou položku prodáte. Poslední možnost je Decline offer-zamítnutí nabídky.

přijmutí nabídky

Vystavení faktury

V případném schválení nabídky za pomoci Accept offer, můžete rovnou kupci v dalším kroku zaslat fakturu. Stačí odkliknout Send the buyer invoice. Zde můžete případně upravit cenu dopravy a následně potvrdit přes Send invoice, kdy počkáte na zaplacení prodané položky.

Faktury můžete také vystavit v sekci u prodaných položek, kdy už Ebay přímo nabízí k tomuto kroku. V posledních v pár řádcích bych vás ještě upozornil na informace, které je dobré vědět. Pokud schválíte nižší cenu, než za jakou byla aukce vystavená, bude si Ebay strhávat poplatky právě z plné ceny.

Jednoduše napsáno, vystavím zboží za dvacet dolarů, ale schválím jej třeba za 15 dolarů, bude si Ebay účtovat poplatky za dvacet dolarů. Proto je lepší se s kupujícím domluvit na patřičné cenně. Poté aukci zrušit a poslat mu nový link s novou cenou. Takto ušetříte na poplatcích nemalé peníze. Jestli si s něčím nevíte rady, klidně napište do komentářů otázku.

zaslat balik